Lietuvoje

2020.03.11 07:41

Šalies vadovai sveikina nepriklausomybės atkūrimo 30-metį mininčią Lietuvą

LRT.lt2020.03.11 07:41

Prieš 30 metų Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Trečiadienį visa šalis švenčia šį jubiliejų, tautą sveikina ir šalies vadovai.

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikindamas Lietuvą ir jos žmones linkėjo su didele atsakomybe būsimoms kartoms perduoti nepriklausomos ateities svajonę ir bei stipraus valstybės kūrimo jausmo.

„Sveikinu Jus su trimis dešimtmečiais laisvės! Su jau trisdešimt metų švenčiamu ir valstybės, ir žmogaus atgimimu!

Kaskart šią dieną į mus prabyla išdidžios ir nepalaužiamos tautos balsas, sukūręs Lietuvai stebuklą, tapusį reikšmingu XX a. pasaulio istorijos faktu. Jo skambų atgarsį girdime kiekvienas – kaip galimybę, kaip įkvėpimą, kaip įpareigojimą toliau nepaliaujamai stiprinti laisvę savyje ir savo valstybėje. Kaip aiškų žinojimą, kad tik taip išpildysime drąsiausią Lietuvos svajonę – turėti nepriklausomą ateitį.

Su didele atsakomybe perduokime ją būsimoms kartoms! Linkiu visiems tokio pat galingo valstybės kūrimo jausmo šiandien!“ – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Premjeras: vertinkime laisvę

Lietuvą su jubielijumu sveikina ir premjeras Saulius Skvernelis. Ministras pirmininkas linkėjo, kad nepritrūkų ryžto ir vienybės toliau puoselėti Lietuvą.

„Trisdešimt metų kūrėme Lietuvą nuo pamatų, būdami tiesiogiai už ją atsakingi. Drąsiai įveikdami iššūkius, siekdami įtvirtinti demokratines vertybes, ugdydami laisvą ir pilietišką visuomenę, šiandien pagrįstai galime didžiuotis sėkminga valstybe. Lietuvių vardai skamba garsiausiose pasaulio scenose, kūrybinėse erdvėse, sporto arenose, mokslo laboratorijose, technologijų srityje, palikdami žymų įspaudą ateities kartoms ir įprasmindami praeities kovas už šalies nepriklausomybę.

Atiduodami pagarbą Kovo 11-osios Akto signatarams, laisvės kovų dalyviams, Bažnyčios garbę ir orumą gynusiems dvasiškiams, Sąjūdžio dalyviams, visiems Lietuvos piliečiams ir tautinių bendrijų atstovams, kurie atvedė Lietuvą į laisvę, atvėrė įvairiausių galimybių savanorišką pasirinkimą, neturime užmiršti pareigos saugoti tautos unikalumą, ginti jos suverenumą.

Visiems Lietuvos piliečiams linkiu, kad nepritrūktų ryžto bei vienybės ir toliau puoselėti Lietuvą – modernią, veržlią, atvirą pasauliui šalį. Tegul 1990-aisiais metais tautą vienijusi jėga atgimsta ir šiandien, tegul ji įkvepia visus džiaugtis ir didžiuotis savo valstybe, pasiektais laimėjimais, drąsiais ir išradingais žmonėmis.

Vertinkime laisvę, juk tik laisvi užaugame dideli“, – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

V. Pranckietis: dėkokime vienas kitam

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kad šiandien Lietuva yra tokia, kokia galima didžiuotis.

„Trisdešimt nepriklausomybės metų taikiai kūrėme valstybę, lipdėme po trupinėlį, kiekvienas pridėdami savo stiprybės ir meilės. Statėme nuo pagrindų, pasisemdami iš praeities pamokų ir dėdami ateities viltis ir vizijas.

Šiandien mūsų Lietuva yra tokia, kuria didžiuojamės. Kurios „Tautiškai giesmei“ suskambus, ranka pati kyla prie krūtinės. Trispalvę ar istorinę vėliavą keliame tikėdami šia šalimi.

Už tokią pažangią ir perspektyvią Lietuvą dėkokime jos kūrėjams, visuomenininkams ir patriotams, piliečiams čia ir visur, dėkokime vaikams, kurie auga ir augina Lietuvą. Dėkokime vienas kitam ir sveikinkime artimą“, – sveikino Seimo pirmininkas.