Lietuvoje

2020.03.11 18:26

Signataras Morkūnas politikams linki labiau rūpintis bendruoju gėriu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.11 18:26

Signataras Donatas Morkūnas sako, kad jau prieš trisdešimt metų, balsuodamas dėl nepriklausomybės, jautęs, jog tai – istorinis įvykis. Dabar politikams jis linki labiau rūpintis bendruoju gėriu.

„Tą vakarą pajutau priartėjusią istoriją. Ji tiesiog mus supo salėje. Ne taip dažnai tenka veikti pagal istorijos įpareigojimą. Žmogaus gyvenime svarbūs įvykiai nugula į biografiją, o tautos gyvenime svarbūs įvykiai ir posūkiai tampa istorija.

Ten salėje jutau, kad mes darome reikšmingą dalyką ir atsakomybę. Tai yra 1863-ųjų sukilimo, Vasario 16-osios tęsinys. Galbūt, kad esame skersvėjų vietoje, visa istorija buvo susijusi su kova už nepriklausomybę ir jos saugojimą. Mūsų norai ir lūkesčiai anuomet buvo priklausomi nuo tautos laisvės ir gerovės. Kiek vėliau dėl įvairių priežasčių mūsų asmeninės perspektyvos gerokai nutolo nuo tautos ateities kūrimo ir tai dabar mums kelia nemažus iššūkius“, – kalba signataras.

Signataras Donatas Morkūnas politikams linki labiau rūpintis bendruoju gėriu

Ne taip dažnai tenka veikti pagal istorijos įpareigojimą.

D. Morkūnas džiaugiasi, kad Lietuvos saugumas yra maksimaliai užtikrintas, o ekonomika sparčiai auga.

„Jau lygiuojamės į Europos Sąjungos šalių vidurkį. Lietuva tvarkosi ir gražėja, tačiau politikams linkiu rūpintis bendruoju gėriu. Tada visi Lietuvos žmonės galės savo ateitį sieti su Lietuvos ateitimi. Neįmanoma per rinkimus išrinkti geros valdžios – ją galima padaryti gera tik spaudžiant tarprinkiminiu laikotarpiu. Džiaugiuosi, kad pastaruoju metu tokio supratimo matau vis daugiau“, – sako signataras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.