Lietuvoje

2020.03.10 16:32

Landsbergis: ne krepšinis, o patyčios yra mūsų nacionalinis sportas

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio išvakarėse prezidentas Gitanas Nausėda į prezidentūrą sukvietė Kovo 11-osios akto signatarus.

Šventiniuose pusryčiuose dalyvavo apie 60 signatarų.

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis kritiškai įvertino praėjusio trisdešimtmečio pamokas.

Antakalnio kapinėse taip pat buvo pagerbti signatarai, nesulaukę Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio.

Kovo 11-osios signatarus į prezidentūrą sukvietęs Gitanas Nausėda norėjo padėkoti už galimybę kasdien rašyti savo, o ne svetimos šalies istoriją. V. Landsbergis, kritiškai apžvelgęs trisdešimtmetį, priminė, kad lietuviams dabar labiausiai trūksta vienybės.

„Ne krepšinis, kuriame turime problemų, o patyčios yra mūsų nacionalinis sportas. Dezinfekuojantis antivirusas čia būtų atjauta, žmoniškumas, padorumas, žmonių brolystė. Bet verslininkai to negamina“, – sako Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Prezidentas, prisiminęs nepriklausomybės atkūrimo aušrą, sako užtenka pasižiūrėti, kaip keitėsi Lietuvos vaizdas per trisdešimtmetį – esą daug darbų nuveikta.

„Pagaliau galime palyginti mūsų valstybės atlyginimus, pensijas su tomis valstybėmis, kurios liko ten, už to kordono arba įtakos zonoje. Ir mes matome, kad padarėme didelį žingsnį į priekį. Tik tai, kas yra sunkiau sukuriama, o ypatingai išlaikoma – tai yra teisingumas“, – kalbėjo G. Nausėda.

Signatarai nurodo, kad šiandien daug rūpesčių kelia visuomenės susiskaldymas, migracija ir atskirtis.

„Ką mes turime šiandieną daryti? Koks mūsų pagrindinis tikslas ir uždavinys? Aš manau, ką mes turime kaip valstybė šiandien daryti, kad mes netirptume, kad mes užkirstume šitą kelią tirpimui, kad mes stiprėtume kaip valstybė, kad mūsų demografinė situacija taisytųsi, Tai yra mūsų pagrindinis vektorius, kaip tautos ir valstybės išlikimo“, – nurodė Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarė Birutė Valionytė.

„Daug ką svajojom, daug galvojom, bet ko gero geriau, negu, kad buvo tikėtasi. Žinoma, nekalbu apie kontrastus, nekalbu apie tai, ko trūksta. Gražėja didžiuliais tempais, Lietuva vis garsiau žinoma. Vis tvirtinasi pasaulyje“, – džiaugiasi Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Jonas Prapiestis.

Signatarai tvirtina, kad Lietuvos laukia daug darbų. Vienas problemas keičia kitos, bet jos – esą ne tokios, kad nebūtų įmanoma įveikti.