Lietuvoje

2015.09.28 10:23

Lietuvoje lankysis Italijos kariuomenės vadas

LRT.lt2015.09.28 10:23

Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko kvietimu į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Italijos kariuomenės vadas generolas Claudio Graziano. Iškilminga svečio sutikimo ceremonija ir oficialūs susitikimai numatyti rugsėjo 29 d., rašoma pranešime spaudai.

Generolas C. Graziano susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovais.

Susitikimų metu Italijos kariuomenės vadas bus supažindintas su saugumo situacija mūsų regione, informacinėmis grėsmėmis, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir pasirengimu, dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir pratybose, gynybinių pajėgumų vystymo perspektyvomis.

Daug dėmesio bus skiriama dvišaliam kariniam bendradarbiavimui ir NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimui: mūsų šalyje vykstančioms NATO pratyboms, rotuojamiems NATO šalių sausumos pajėgų vienetams Lietuvoje, NATO pajėgų integravimo vieneto veiklai ir dalyvavimui NATO itin greito reagavimo pajėgose.

Nepaisant to, kad tarp Lietuvos ir Italijos yra nemažas geografinis atstumas, šalių kariuomenės labai skiriasi savo dydžiu, naudojama ginkluote ir karine technika, susiduria su kiek skirtingais saugumo iššūkiais, bendradarbiavimas tarp kariuomenių vyksta įvairiomis formomis ir apimtimis jau daugiau nei penkiolika metų.

Iki šiol didžiausias Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo gynybos srityje pasiekimas yra 2006–2009 m. vykęs trijų taktinių transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ įsigijimas iš Italijos įmonės „Alenia Aeronautica S.p.A.“. Italijos kariuomenė iki šiol prisideda prie šių lėktuvų įgulų ir aptarnaujančio personalo kvalifikacijos kėlimo bei žinių gilinimo, talkina Lietuvos kariuomenei rengiant naikintuvų valdymo karininkus.

Italijos karių kontingentas su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ šiemet net aštuonis mėnesius (dvi rotacijas iš eilės) saugojo Baltijos šalių oro erdvę. Italai aktyviai dalyvauja ir Vilniuje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje. Po vieną Italijos karininką tarnauja tiek šiame centre, tiek neseniai Vilniuje atidarytame NATO pajėgų integravimo vienete.

Nuo šių metų gegužės 28 d. Lietuva yra skyrusi vieną karininką į naujausios Europos Sąjungos (ES) karinės jūrinės operacijos Viduržemio jūroje „EUNAVFOR MED“ operacinę vadavietę Romoje (Italija). Šios operacijos tikslas – užkardyti nelegalių migrantų gabentojų ir kontrabandininkų veiklą Viduržemio jūroje, apriboti nelegalią imigraciją į Europą.

Italijos Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės elementas 2013 m. yra dalyvavęs Lietuvoje vykusiuose štabų mokymuose „Tvirtas džiazas 2013“ (angl. Steadfast Jazz). 1999–2001 m. vyko dvišalės Italijos ir Lietuvos pratybos, kuriose kasmet dalyvaudavo apie 600–800 Italijos alpių šaulių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7