Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.10 14:10

Sostinės Gedimino prospekte bus pastatytas paminklas Antanui Smetonai

LRT.lt 2020.03.10 14:10

Vyriausybės pasitarime pritarta premjero potvarkiu sudarytos darbo grupės pasiūlymams dėl Vilniaus miesto viešosios erdvės Vasario 16-osios Akto signataro, Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos paminklui pastatyti ir šio paminklo meninės-architektūrinės idėjos konkurso organizavimo, rašoma Vyriausybės pranešime.

Paminklo A. Smetonai sukūrimo ir jo prieigų prie pastato Gedimino pr. 13, Vilniuje, įrengimo meninės-architektūrinės idėjos konkursą siūlytina finansuoti Vyriausybės kanceliarijos administruojamomis valstybės biudžeto lėšomis, skirtomis istorinės atminties puoselėjimo projektams įgyvendinti (iki 30 tūkst. eurų).

Kultūros ministerijai pavesta iki 2020 m. spalio 1 d. suorganizuoti ir įvykdyti paminklo sukūrimo ir jo prieigų prie pastato Gedimino pr. 13, Vilniuje (buvusio centrinio knygyno pastatas), įrengimo meninės-architektūrinės idėjos konkursą. Finansų ministerija įpareigota, rengiant 2021 m. valstybės biudžeto projektą, numatyti Kultūros ministerijai lėšų (250 tūkst. eurų) paminklui ir jo prieigoms prie pastato Gedimino pr. 13, Vilniuje, įrengti.

Nuspręsta, kad Vyriausybės kanceliarija kreipsis į Nacionalinę žemės tarnybą dėl sutikimo statyti šį paminklą valstybinėje žemėje tarp pastato Gedimino pr. 13 ir Gedimino prospekto Vilniuje ir dėl reikiamo žemės sklypo suformavimo.

Miesto erdvė ties Gedimino pr. 13 tiesiogiai susijusi su mūsų valstybės atkūrimo istorija. 1918 m. šiandieninio statinio ir jo prieigų šalia Gedimino pr. vietoje stovėjusiame pastate dirbo Lietuvos Valstybės Taryba, kuriai pirmininkavo Antanas Smetona, čia posėdžiavo pirmieji ministrų kabinetai, vadovaujami Augustino Voldemaro ir Mykolo Šleževičiaus, pradėtas leisti nepriklausomos Lietuvos pagrindinių valstybės įstatymų ir valdžios įsakymų periodinis informacinis leidinys „Laikinosios Vyriausybės žinios“. Šiuos istorinius faktus dabar ženklina atminimo lentos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi