Lietuvoje

2020.03.10 13:35

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui vadovaus Renaldas Čiužas

LRT.lt 2020.03.10 13:35

Į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovo pareigas, laimėjęs viešą konkursą, paskirtas Renaldas Čiužas. Paskutiniame konkurso atrankos etape dalyvavo 5 kandidatai, rašoma Vyriausybės pranešime.

Dirbti naujasis departamento vadovas pradės kovo 24 dieną, iki tol tęs Turizmo politikos skyriaus vedėjo darbą Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje.

R. Čiužas prieš tai dirbo Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos viršininku, Socialinės komunikacijos instituto direktoriumi, Lietuvos edukologijos universiteto Socialinių ligų tyrimų centro direktoriumi, taip pat dirbo akademinį ir mokslinį darbą Kauno technologijos, Mykolo Romerio, Lietuvos edukologijos universitetuose, Vilniaus kolegijoje.

Turi įgijęs praktinės, ekspertinės, vadybinės darbo patirties tarptautinėse ir visuomeninėse organizacijose, tarpvalstybinėse bei nacionalinėse darbo grupėse ir komisijose, projektinėje veikloje.

R. Čiužas 2007 m. įgijo socialinių mokslų daktaro laipsnį. Moka anglų, rusų, lenkų kalbas.

Nuo 2015 m. R. Čiužas dalyvavo Europos Komisijos Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir mažųjų, vidutinių įmonių generalinio direktorato patariamojo komiteto bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Verslumo, mažųjų, vidutinių įmonių, regionų ir miestų centro ekspertų komiteto darbe.

Nuo 2018 m. R. Čiužas atstovavo Lietuvai Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos vykdomojoje taryboje ir Europos kelionių komisijos direktorių valdyboje (viceprezidentas).

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento misija – dalyvauti formuojant valstybės politiką narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos srityse, organizuoti ir koordinuoti jos įgyvendinimą.