Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.10 13:25

Rado, kuo pakeisti Malinauską: Visuomenės informavimo grupei vadovaus buvęs ministras Surplys

LRT.lt 2020.03.10 13:25

Sudaryta naujos sudėties Visuomenės informavimo grupė (VIG), kuri talkins Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovui – sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, siekiant užtikrinti sklandžią informacijos sklaidą apie koronaviruso plitimo suvaldymą Lietuvoje.

Neseniai iš šų pareigų pasitraukusį buvusį premjero patarėją Skirmantą Malinauską pakeis buvęs žemės ūkio ministras. taip pat šiuo metu premjerui patarinėjantis Giedrius Surplys.

Jo pavaduotojais – sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė ir energetikos ministro patarėja Aurelija Vernickaitė. L. Bušinskaitė kuruos sveikatos temas, A. Vernickaitė bus atsakinga už ekonomikos ir verslo temas.

VIG vadovo G. Surplio teigimu, reaguodami į gyventojų ir verslo poreikius, bus operatyviai informuojama apie situaciją tiek Lietuvoje, tiek kitose valstybėse.

„Teiksime ne tik sveikatos, bet ir verslo, kelionių, teisines rekomendacijas ir, žinoma, informuosime visais kitais klausimais, kurie domina visuomenę. Kol kas dėl visų mūsų atsakingo požiūrio valdome situaciją, todėl svarbu nekelti panikos, dirbti ramiai, koordinuotai, elgtis atsakingai. Be abejo, visada turime išlikti budrūs ir saugoti vieni kitus, nes situacija pasaulyje kinta“, – sako VIG vadovas G. Surplys.

G. Surplys koordinuos visų sektorių temų sklaidą viešojoje erdvėje, daugiausia dėmesio skirs verslo, ekonomikos, teisinėms ir tarptautinėms temoms.

Sveikatos informacijos sklaida, susijusia su koronavirusu, ir toliau rūpinis Sveikatos apsaugos ministerija. Kitaip tariant, dėl informacijos ar komentarų reikėtų kreiptis į šią ministeriją.

VIG grupės nariais paskirti ir kitų atsakingų institucijų atstovai – Vyriausybės kanceliarijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, VĮ „Lietuvos oro uostai“ ir VšĮ „Keliauk Lietuvoje“.

VIG tikslas – laiku ir operatyviai teikti visuomenei, žiniasklaidai, asocijuotoms struktūroms informaciją apie naująjį koronavirusą.

Naujausiais duomenimis, naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota. Iki šiol Lietuvoje patvirtintas vienintelis koronaviruso (COVID-19) atvejis (š. m. vasario 28 d. 4.00 val.)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi