Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.10 12:14

Skvernelis mano, kad taikomų priemonių dėl koronaviruso kol kas pakanka

Europoje sparčiai plintančio koronaviruso įtaka ir pasekmės Lietuvos ekonomikai, finansų stabilumui bei valstybės pajamoms stebima ir valdoma, sako premjeras. Pasak Sauliaus Skvernelio, dabar taikomų priemonių pakanka.

„Šiandien tų įrankių pakanka. Jeigu tiktai mes matysime, kad būtinas įstatymų leidėjo įsitraukimas su atitinkamais sprendimais, prašysime pasinaudoti teise – ypatinga skuba“, – sakė premjeras antradienį Seime, prasidėjus paskutinei ištisinei šios kadencijos sesijai.

Taip jis kalbėjo atsakydamas į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario, konservatoriaus Mykolo Majausko priekaištus, kad Vyriausybė Seimui nesiūlo jokių iniciatyvų, susijusių su mokesčių surinkimu ar kitomis sritimis, kurias gali paveikti koronaviruso plitimas.

„Ar tikrai nėra poreikio numatyti papildomą finansavimą, tarkime, pandemijos prevencijai, (...) svarstyti įstatymo projektus dėl finansinės paramos įmonėms, kurios išgyvena trumpalaikius finansinius sunkumus, ar nėra poreikio didinti išmokas galbūt ligoniams dėl laikino nedarbingumo, taip paskatinti pasitikrinti sveikatą, ar nėra poreikio sudaryti palankias sąlygas naudotis nuotolinio darbo režimu, ar tikrai nereikia dėl to keisti nė vieno įstatymo?“ – ministro pirmininko klausė M. Majauskas

S. Skvernelis pabrėžė, kad parlamentaro išvardintos priemonės yra „kasdieninėje darbotvarkėje“.

„Stengiamės neapkrauti visuomenės pertekline informacija neskatindami tų procesų, kurie galbūt nebuvo suvaldyti kitose valstybėse ir matome šiandien tikrai kartais neadekvačią visuomenės reakciją į tą problemą, kuri yra labai rimta“, – kalbėjo premjeras.

Lietuvoje iki šiol atlikti 275 tyrimai dėl koronaviruso, vienintelis atvejis buvo patvirtintas vasario 28 dieną šiaulietei, grįžusiai iš Italijos. Šiuo metu stebima daugiau kaip 5,5 tūkst. žmonių, kurie grįžo iš viruso labiausiai paveiktų teritorijų užsienyje.

Visame pasaulyje koronavirusas buvo nustatytas daugiau kaip 114 tūkst. žmonių 115 šalių. Nuo viruso mirė daugiau nei 4 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi