Lietuvoje

2020.03.10 11:57

Skvernelis iš šešėlio žada išgriebti 600–700 mln. eurų

Sugriežtinus žmonių darbą statybose, naudotų automobilių ir jų dalių prekyba, į biudžetą ketinama surinkti papildomai 600-700 mln. eurų, pareiškė premjeras Saulius Skvernelis.   

„Teikiamos pataisos dėl šešėlio mažinimo tokiuose jautriuose sektoriuose, kaip statybos, transporto priemonių pakartotinis arba detalių pardavimas, dar kai kurios paslaugos iš šešėlio leis pritraukti 600–700 mln. eurų“, – sakė premjeras antradienį Seime, prasidėjus paskutinei ištisinei šios kadencijos sesijai.

„Todėl labai reikia tolesnės paramos Vyriausybės pateiktiems projektams dėl statybininko identifikacinės kortelės įvedimo, įgyvendinant naudotų automobilių perpardavėjų kontrolės ir jų mokestinės drausmės priemones, automobilių atliekų tvarkymo taisykles“, – teigė premjeras.

Artėjant rudenį vyksiantiems rinkimams į Seimą, S. Skvernelis per agitacinę kampaniją ragina negriauti jau „sukurto visuomenės gėrio“.

„Pradedame naują Seimo darbų etapą, kuriame turime išnaudoti visas galimybes, kad Lietuvos žmonės ir toliau jaustų, kad gyvename stiprėjančioje, augančioje valstybėje ir šios galimybės yra mūsų rankose“, – Seime kalbėjo premjeras.

Pasak jo, baigdamas kadenciją Seimas privalo tęsti darbus, nepaisant būsimų rinkimų: „Artėjant rinkimas negalime susigundyti griauti sukurtą visuomenės gėrį“.

S. Skvernelis pakvietė pamąstyti apie tai, kaip „mūsų sprendimus“ atsimins Lietuvos žmonės.

„Mūsų visuomenė sugeba atskirti tvarius sprendimus nuo trumparegiškų partinių pasistumdymų“, – įspėjo premjeras.

Jis pabrėžė, kad Vyriausybė Seimui priimti teiks 147 įstatymų pataisas.

S. Skvernelio teigimu, siūlymai susiję su socialinės atskirties mažinimu, šeimų stiprinimu, sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų gerinimu, kova su korupcija ir šešėline ekonomika. Bus skiriama daugiau dėmesio aplinkosaugai, žmonių saugumui. Darbo kodekso pataisomis ketinama užtikrinti didesnę sunkiomis ligomis susirgusių žmonių apsaugą darbe.

Ketinama peržiūrėti biudžetininkų pareiginės algos bazinį dydį, minimalią mėnesinę algą.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Tiki, kad galima suderinti valdančiųjų ir opozicijos nuomones rengiant susitarimą dėl švietimo

S. Skvernelis teigia tikįs, kad, nepaisant išsiskyrusių valdančiųjų ir opozicijos nuomonių rengiant susitarimą dėl švietimo, bendras dokumentas, nubrėžiantis gaires švietimo politikai, vis dar yra įmanomas.

Antradienį vykstančiame pirmajame Seimo pavasario sesijos posėdyje Laisvės partijos lyderė parlamentarė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į ministrą pirmininką, priekaištaudama, esą valdžia, užuot ruošusi grandiozinius planus švietimo sektoriui, galėtų imtis elementariausių problemų, kurias būtų galima išspręsti jau dabar.

„Jūs siūlote grandiozinį susitarimą dėl švietimo, tačiau higieninius dalykus galite padaryti jau šiandien – jau šiandien galite atsisakyti jungtinių klasių ir patvirtinti tinklo taisykles, kad Lietuvos moksleiviai nesimokytų kaip carinės Rusijos kaime“, – plenarinių posėdžių salėje teigė A. Armonaitė.

„Jūs galite sutvarkyti švietimo higieną jau šiandien, nereikia dešimtmečiams susitarimo... Iš programos neatrodo, kad ketinate tą padaryti“, – pridūrė ji.

Savo ruožtu S. Skvernelis atsakydamas deklaravo manąs, kad susitarimas dėl švietimo yra ir įmanomas, ir būtinas pasirašyti.

„Matyt, viena iš didžiausių problemų daugelyje sričių yra tai, kad ketverius metus darome vienaip, o po to (tai, kas jau padaryta. – ELTA) ketverius metus vėl bandome tobulinti, reformuoti ir pakeisti. Pokyčiai turi būti, gyvenimas nestovi vietoje, tačiau noras dėl švietimo (susitarimo. – ELTA) yra, ir aš manau, kad mes, jei tuo nuoširdžiai tikime, galime bandyti suderinti ir opozicijos pusėje rengiamą švietimo susitarimą, ir pozicijos. Aš tuo tikiu...“, – teigė S. Skvernelis, pridurdamas, kad, nepaisant esamų nuomonių skirtumų, susitarimą dėl švietimo politikos reikėtų realizuoti.

„Mes tikrai turime skirtingas nuomones – tai natūralu. Vieni esame už vieną modelį, kiti – už kitą. Norisi tokių sprendimų, kad, nepaisant politinių jėgų persiskirstymo, kas yra po kiekvienų Seimo rinkimų, tie susitarimai būtų vykdomi“, – akcentavo premjeras.