Lietuvoje

2020.03.10 10:22

Skvernelis apie Jauniškio antrą kadenciją: šiuo metu manau, kad taip, o kaip bus vėliau – matysime

atnaujinta 10.36
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.10 10:22

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad pritartų siūlymui dabartinį Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį skirti antrai departamento vadovo kadencijai.

Vis dėlto ministras pirmininkas užsiminė, kad VSD vadovo D. Jauniškio galimybės toliau vadovauti departamentui turėtų priklausyti ir nuo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), kuris aiškinosi, kodėl VSD rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos ir Vygaudo Ušacko aplinkos žmones, sprendimų.

„Šiuo metu manau, kad taip, o kaip bus vėliau – matysime. Priklausys nuo to, kokias aplinkybes nustatys Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas“, – Seime sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar pritartų, kad D. Jauniškis vadovautų VSD dar vieną kadenciją.

Premjeras teigė nežinantis, kokie dar kandidatai į VSD vadovus yra svarstomi.

Parlamentaras Vytautas Bakas ragino Seime imtis parlamentinio tyrimo dėl galimai neteisėtų VSD veiksmų. S. Skvernelis teigė, kad kol kas tokiai iniciatyvia nepritaria.

„Aš manau, kad kol kas pakanka komiteto (NSGK – LRT.lt) darbo, o vėlgi, kaip minėjau, nuo darbo rezultatų priklausys, ar bus reikalingas parlamentinis tyrimas, ar ne. Svarbu, kad atsakymai būtų į tuos klausimus, kurie buvo iškelti“, – svarstė S. Skvernelis.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad „valstiečių“ frakcija dar nesvarstė, ar D. Jauniškis galėtų ir toliau vadovauti VSD.

Jis, paklaustas, ar reikėtų Seime imtis parlamentinio tyrimo dėl VSD veiksmų, tikino neturintis nuomonės, mat istorijai apie galimai neteisėtus žvalgybos sprendimus jam pasirodė prieštaringa.

„Labai prieštaringa informacija“, – teigė R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad naujienų agentūra BNS paskelbė, jog aukštas žvalgybos pareigūnas, kuriam suteiktas pranešėjo statusas, esą pateikė informaciją apie galimai neteisėtą VSD veiklą. Kaip skelbė BNS, pranešėjas nurodė, kad VSD galimai rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentu G. Nausėdos ir Vygaudo Ušacko aplinkos žmones. VSD teigė informacijos nerinkę, tačiau pripažįsta, kad kai kurie asmenys galėjo būti tikrinami.

Su pranešėju bendraujantis parlamentaras, buvęs NSGK pirmininkas V. Bakas, kuriam buvo perduota informacija, dėl VSD veiksmų siūlo atlikti parlamentinį tyrimą.

Antradienį po NSGK posėdžio komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas pareiškė, kad VSD veikė teisėtai, tikrindamas informaciją apie kandidatų į prezidentus aplinkas.