Lietuvoje

2015.09.28 08:17

Policija ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes

BNS2015.09.28 08:17

Šią savaitę policijos pareigūnai ir darbo inspektoriai Lietuvos statybvietėse atliks bendrus tikrinimus, siekdami užkardyti nelegalų darbą bei nelaimingus atsitikimus darbe, įvykstančius dėl darbuotojų neblaivumo.  

„Tokie jau tapę tradicija bendri tikrinimai yra veiksmingi. Neblaivumo darbe prevencijai skiriame nuolatinį dėmesį: tiek lankydamiesi darbo vietose, tiek viešindami jose nustatytus neblaivumo atvejus, nelaimingus atsitikimus darbe, kurių metu susižalojo neblaivūs darbuotojai, taip pat kalbėdami apie šią problemą seminaruose įmonių atstovams“, – sako Lietuvos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika.

Jis tikisi, jog ir dabartinė tikrinimų akcija paskatins padalinių, darbų vadovus sustiprinti vidinę kontrolę darbo vietose, kad kiekvienas neblaivus darbuotojas būtų pastebėtas ir nušalintas nuo darbo, nekeltų grėsmės nei savo, nei bendradarbių gyvybei.

Kaip skelbia policija ir darbo inspektoriai, šiemet, pirminiais duomenimis, darbe sunkiai ir mirtinai sužaloti septyni neblaivūs darbuotojai, du iš jų dirbo statybose. Abiejų girtumas gerokai viršijo 2 promiles.

Valstybinė darbo inspekcija primena, kad pagal šalies teisės aktų reikalavimus darbdavys privalo neblaivų ar kitaip apsvaigusį darbuotoją nušalinti nuo darbo.

Už šio reikalavimo nevykdymą numatytos ir atitinkamos baudos: už nenušalinimą darbdaviui gresia bauda nuo 144 eurų iki 434 eurų, o nenušalinus pavojingus darbus dirbančio neblaivaus darbuotojo – nuo 579 eurų iki 1448 eurų.

Darbo vietoje esančiam neblaiviam darbuotojui, taip pat darbuotojui, vengiančiam pasitikrinti neblaivumą ar apsvaigimą, irgi numatyta bauda. Ji siekia nuo 28 iki 86 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.