Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.28 07:36

„Už Lietuvą be korupcijos“ – kova su artimųjų protegavimo problema

Parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ šiandien inicijuoja diskusiją, per kurią ketina aptarti artimųjų protegavimo problemos mastą Lietuvoje bei įvertinti, kaip veikia protegavimą reguliuojantys įstatymai.  

Nepotizmas, arba kitaip tariant „švogerizmas“, pasak Seimo grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkės Agnės Bilotaitės, kaip dramblys kambaryje: visi žino, kad toks reiškinys egzistuoja, bet niekas apie tai per daug nekalba, išskyrus vieną kitą garsiau nuskambantį atvejį.

Visai neseniai Seimui teisintis teko Premjerui Algirdui Butkevičiui. Praėjusią savaitę žiniasklaidoje paskelbta, esą, premjero žento įmonę „Ministerium“ lydi sėkmė valstybiniuose konkursuose, laimėtoja bendrovė tapdavo pagal ekonominio naudingumo, o ne mažiausios kainos kriterijų. Premjero žentas Evaldas Vaitasius pavasarį įsigijo viešųjų ryšių įmonę Ministerium iš SImono Giedraičio, dabar jau buvusios premjero visuomeninės konsultantės Dalios Kutraitės-Giedraitienės sūnaus. O ir ji pati anksčiau buvo įmonės „Ministerium“ valdybos pirmininkė. Už kiek ir kokiomis aplinkybėmis buvo įsigyta įmonė premjeras Seimui neatsakė, tik patikino, kad už akcijas atsiskaityta banko pavedimu.

Opozicijos atsakymai neįtikino: iš pradžių pasišaipę, dabar jos atstovai rengia diskusiją, kurioje dalyvaus Seimo nariai, specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi