Lietuvoje

2020.03.09 22:08

Juknevičienė: Europos Parlamentas dėl koronaviruso iš esmės sustabdė savo darbą

LRT.lt 2020.03.09 22:08

Koronaviruso plitimas tarsi sustabdė aktyvų gyvenimą Europoje. Atšaukiami didžiuliai sporto renginiai, kai kurios valstybės neleidžia itin didelių masinių susibūrimų. Panašu, kad kuriam laikui strigs ir Europos Parlamento darbas.

Apie tai pirmadienio vakarą pranešė mūsų šalies atstovė Rasa Juknevičienė.

„Europos Parlamentas iš esmės sustabdė savo darbą. Dėl koronaviruso prieš savaitę pirmiausia buvo neribotam laikui sustabdyti renginiai parlamente su išorės dalyviais, o tai yra liūto dalis visos veiklos EP“, – rašo politikė.

Pasak R. Juknevičienė, šią savaitę turėjo vykti plenariniai Strasbūre, bet praėjusį ketvirtadienį tai buvo atšaukta, posėdžius perkėlė į Briuselį.

„Paklausit, koks skirtumas, kur. Tačiau skirtumas yra – visi komitetų, frakcijų, vadovybės darbuotojai, MEPų asistentai, net visas garažas traukiniais, automobiliais važiuoja iš Briuselio į Strasbūrą. Su plenariniais Briuselyje to judėjimo galima išvengt. Tačiau šiandien paaiškėjo, kad Briuselyje tebus trumpas posėdis šiandien vakare ir antradienį. Trečiadienis ir ketvirtadienis atšaukti“, – teigia europarlamentarė iš Lietuvos.

LRT.lt primena, kad naujojo koronaviruso Covid-19 sukelto susirgimo protrūkis buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinijos Uhano mieste, kuriame gyvena 12 milijonų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija pripažino jį tarptautinio masto nepaprastąja situacija. Be Kinijos, infekuotųjų rasta daugiau kaip šimte šalių.
Kinijos valdžia iki šiol patvirtino daugiau kaip 80,7 tūkstančio užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, daugiau kaip 3,1 tūkstančio infekuotųjų jau mirė.
Pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 100 tūkstančių, daugiau kaip 3,8 tūkstančio žmonių mirė.