Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.09 18:03

VRM: atvykimo ir išvykimo sistemos įdiegimas pasienyje – būtinybė

LRT.lt 2020.03.09 18:03

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi aptarė sienų saugumo klausimus. Vienas iš svarbiausių klausimų buvo transporto srauto pralaidumo didinimas Medininkų ir Šalčininkų pasienio ruožuose, rašoma pranešime spaudai.

Per Šalčininkų punktą per metus pravažiuoja apie 382 tūkst. transporto priemonių.

„Turime rasti sprendimus, kad užtikrintume tinkamas darbo sąlygas mūsų pareigūnams ir taip pat laiku įdiegti Atvykimo–išvykimo sistemą“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Susiekimo ministerija planuoja atlikti parengiamuosius darbus iki metų vidurio.

„Kitas svarbus žingsnis – užtikrinti, kad atsirastų atitinkamas valstybės finansavimas, be kurio negalėsime laiku įvykdyti savo įsipareigojimų“, – teigė susisiekimo ministras J. Narkevičius.

Vidaus reikalų ministerijoje vykdoma programa „Naujos ES informacinių sistemų architektūros įgyvendinimas“, viena iš jos dalių – tai Atvykimo–išvykimo sistemos sukūrimas (arba įdiegimas) Šalčininkų ir Medininkų pasienio kontrolės punktų rekonstrukcija.

Europos Sąjunga (ES) siekia pasirūpinti vidaus saugumo stiprinimu. Lietuva yra ES pasienio valstybė, todėl užtikrinta Lietuvos išorinių sienų apsauga tampa ir ES vidinio saugumo klausimu.

Bendra ES Atvykimo–išvykimo sistema, padės identifikuoti asmenį jam kertant sieną. Sistema elektroniniu būdu fiksuos trečiųjų šalių piliečių atvykimą į ES šalis, prieš tai jo duomenys bus suvesti į bendrą ES duomenų bazę.

Atvykimo ir išvykimo sistema leistų lengviau nustatyti, kada trečiųjų šalių pilietis atvyko ir išvyko iš ES, ar nepažeidė buvimo terminų. Jei terminai būtų pažeidžiami – tai atsispindėtų ir ES sistemose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi