Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.09 16:58

Prezidentas: galime įrodyti, kad paskutiniai metai prieš rinkimus nėra prarasti metai

atnaujinta 17.29

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Seimo valdyba aptarti svarbiausius artėjančios parlamento pavasario sesijos darbus. Šalies vadovas teigė tikintis, kad ir priešrinkiminiu laikotarpiu galimas sklandus darbas Seime.

Po susitikimo su Seimo valdyba G. Nausėda žurnalistams parlamente sakė pavasario sesijos metu teiksiantis pluoštą įvairių įstatymų pataisų, kuriais siūlys keisti viešųjų pirkimų tvarką, korupcijos prevenciją, teismų darbą. Be to, prezidentas užsiminė, kad sieks koreguotų ir miškų veiklą reglamentuojančius įstatymus.

„Apsvarstėme kai kurias galimas kandidatūras svarbioms pozicijoms užimti ir aš tikiuosi, kad puikiai išgirdome vieni kitus“, – žurnalistams sakė G. Nausėda.

Nausėda susitiko su Seimo valdyba: prezidentas tiki, kad ir priešrinkiminiu laikotarpiu parlamente galima dirbti sklandžiai

Šalies vadovas teigė tikintis, kad, nors ir artėja Seimo rinkimai, parlamente galima ir toliau dirbti sklandžiai, priimti reikalingas įstatymų pataisa.

„Manau, kad tikrai galime padaryti didelį žingsnį į priekį, nepaisant to, kad tai yra priešpaskutinė Seimo sesija, ir galėtumėme įrodyti savo pavyzdžiu, kad paskutiniai metai prieš rinkimus nėra prarasti metai. Net ir tais metais galime padaryti labai daug gerų darbų Lietuvos labui“, – dėstė G. Nausėda.

V. Pranckietis tikisi susikalbėjimo

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis po parlamento valdybos susitikimo su prezidentu G. Nausėda teigė, kad su šalies vadovu aptarė kandidatus į teisėjus, Dariaus Jauniškio galimybes vadovauti Valstybės saugumo departamentui antrą kadenciją.

„Prezidentas pasakė apie kandidatę į Konstitucinį Teismą, Aukščiausiojo Teismo pirmininkę bei Darių Jauniškį. Trys kandidatūros buvo aptartos“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jis vylėsi, kad artėjančios Seimo sesijos metu susikalbėjimo tarp prezidentūros ir parlamento bus daugiau.

„Įtampos visada atsiranda ir prapuola. Manau, kad kalbėjimasis visada truputį atpalaiduoja nuo įtampų, reikia kalbėtis. Tikiuosi, kad šitoje sesijoje susikalbėjimo bus daugiau nei būdavo anksčiau arba bus tiesiog išvystytas pokalbis tarpusavyje“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Jis patikino, kad su argumentais pritarti teikiamoms teisėjų kandidatūroms Seimo nariai bus supažindinti prieš balsavimą.

„Tiesiog reikia balsuoti, o prieš balsuojant reikia išsakyti argumentus. Kai bus pasakyti argumentai, žmonės apsispręs, nes balsavimas vyksta slaptai, tai tikrai žmonės laisvai gali balsuoti“, – pridūrė V. Pranckietis.

Sabatauskas apie G. Nausėdos teisėjų kandidatūras: nebuvo derintos iš anksto, bet „gana logiškos“

Opozicijos lyderis Julius Sabatauskas sako, kad prezidento G. Nausėdos siūlomi kandidatai į teisėjus nebuvo iš anksto derinti su Seimo opozicija, tačiau, teigia J. Sabatauskas, tos kandidatūros yra „gana logiškos“.

Jo tvirtinimu, pirmadienį vykusio Seimo valdybos susitikimo su G. Nausėda metu buvo išreikštos viltys, kad bendradarbiavimas tarp prezidentūros ir Seimo bus konstruktyvus.

„Prezidentas užsiminė apie kandidatus į teisėjus – tiek Aukščiausiojo, tiek Konstitucinio Teismo. Apeliavo į Seimo pilietiškumą, kad į tas institucijas turi būti paskirti tiek vadovai, tiek kiti atstovai. Tikisi, kad bus konstruktyviai žiūrima. Buvo kalbamasi apie sesijos programą – tiek prezidento iniciatyvas, tiek kitas. Iš valdybos narių buvo išsakytas tikslas, kad bus bendradarbiaujama. Ir prezidentas išsakė tą požiūrį, kad norisi bendradarbiauti, o ne naudoti tik veto instrumentą“, – pirmadienį po Seimo valdybos susitikimo su šalies vadovu sakė J. Sabatauskas.

Kalbėdamas apie šalies vadovo pasiūlytas teisėjų kandidatūras, J. Sabatauskas teigė, kad jos nebuvo derintos iš anksto.

„Turiu pasakyti, kad kandidatūros nebuvo derintos iš anksto. Čia galima įvairiai vertinti, bet kai kurios kandidatūros, kalbant apie prezidento kandidatūras, yra „gana logiškos“, – patikino J. Sabatauskas.

Baškienė apie teisėjų kandidatūras: slaptas balsavimas parodys

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja „valstietė“ Rima Baškienė kol kas nesako, ar „valstiečiai“ parems Seimui pateiktas Ingridos Danėlienės, Giedrės Lastauskienės ir Algio Norkūno kandidatūras į Konstitucinio Teismo teisėjus ir Sigitos Rudėnaitės paskyrimą Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

„Kaip tik rytoj (antradienį) vyks frakcijos posėdis ir visas kandidatūras svarstysime. Galiu pasakyti, kad pagal Statutą rytoj bus pateikimas kandidatūrų. Mes išgirsime jų argumentus ir jie turės prievolę susitikti su frakcijomis. Viskas prieš akis, pavardė dar nieko nesako, reikia išgirsti argumentus“, – pirmadienį po Seimo valdybos narių susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė R. Baškienė.

Ji neatsakė, ar teisėjų kandidatūros yra suderintos su valdančiaisiais.

„Jau yra įregistruoti Seimo nutarimai, todėl privalėsime svarstyti šitas kandidatūras, o jau slaptas balsavimas parodys. Valdantieji įsiklausys ir tik tada priims sprendimus“, – sakė R. Baškienė.

Kovo 10-ąją, antradienį, parlamentarai rinksis į paskutinę šios kadencijos Seimo pavasario sesiją. Pirmame pavasario sesijos posėdyje planuojama pateikti nutarimo projektus dėl I. Danėlienės, G. Lastauskienės ir A. Norkūno paskyrimo Konstitucinio Teismo teisėjais.

Taip pat antradienį Seimą pasieks nutarimo projektas dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjos S. Rudėnaitės atleidimo iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir jos skyrimo Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

Pasak R, Baškienės, dauguma šalies vadovo teikiamų įstatymų projektų dar nėra registruoti, todėl ji nesiėmė jų komentuoti.

„Bet dėl viešųjų pirkimų, dėl Miškų įstatymo, socialinės politikos, mokestinės politikos kai kurių aspektų mes sutariame ir viską analizuosime. Sudarysime bendrus veikimo laukus ir tik gerai pasvėrę, ypač turiu omenyje mokestinius įstatymus, galėsime juos priimti. Teisingai pastebėta, kad šitas laikas, kuris mums dabar yra skirtas – priešpaskutinė kadencijos sesija, nėra prarastas laikas“, – sakė R. Baškienė.

Parlamentinė kontrolė jau priimtų teisės aktų yra, anot jos, vienas iš pagrindinių šios sesijos darbų. Anot R. Baškienės, ministrai kiekvieną antradienį ateis ir pateiks Seimui informaciją apie priimtų įstatymų įgyvendinimą.

„Mes sutarėme ir prezidentas labai palaikė tą iniciatyvą, kad rengsime atskiras diskusijas, pavyzdžiui, dėl „Brexito“, dėl naujojo mokestinio periodo“, – sakė R. Baškienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi