Lietuvoje

2020.03.09 16:22

Nausėda teigia neprašęs VSD patikrinti savo būsimos komandos: 2018 metais buvau kuklus ekonomistas

atnaujinta 16.39
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.09 16:22

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina nei pats, nei per kitus asmenis neprašęs Valstybės saugumo departamento (VSD) rinkti informaciją apie jo būsimosios komandos narius.

„Aš nesu jokių prašymų teikęs. Pagaliau, kaip aš galėčiau?“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė G. Nausėda, paklaustas, ar prašė VSD rinkti informaciją apie savo būsimosios prezidentinės komandos narius.

Jis tikino, kad tokių prašymų žvalgybai nėra perdavęs ir per kitus asmenis.

„Tai kelia šypseną, nes 2018 metų vasarą aš buvau kuklus vyriausiasis ekonomistas SEB banke, rugsėjo mėnesį aš apskritai darbo neturėjau. Buvau kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus, beje, tuo metu buvau kandidatas į kandidatus, nes kandidatu buvau šiek tiek vėliau, kai surinkau parašus“, – tvirtino G. Nausėda.

LRT.lt primena, kad naujienų agentūra BNS paskelbė, jog aukštas žvalgybos pareigūnas, kuriam suteiktas pranešėjo statusas, esą pateikė informaciją apie galimai neteisėtą VSD veiklą. Kaip skelbė BNS, pranešėjas nurodė, kad VSD galimai rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentu G. Nausėdos ir Vygaudo Ušacko aplinkos žmones. VSD teigė informacijos nerinkę, tačiau pripažįsta, kad kai kurie asmenys galėjo būti tikrinami.

Su pranešėju bendraujantis parlamentaras, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, kuriam buvo perduota informacija, dėl VSD veiksmų siūlo atlikti parlamentinį tyrimą.

Prezidentas G. Nausėda, paklaustas, ar reikia parlamente imtis tyrimo šiuo klausimu, pirmadienį teigė, kad tai yra Seimo sprendimas ir jis į Seimo veiklą nesikiša. Vis dėlto šalies vadovas pažymėjo, kad teisėsaugos institucijos savo išvadas jau yra pateikusios, o kiti tyrimai esą taptų politiniais tyrimais Seimo rinkimų išvakarėse.

„Aš nesikišu į Seimo veiklą. Seimas yra institucija, kuri geba pati priimti sprendimus. Aš savo poziciją esu išreiškęs. Manau, kad institucijos, kurios turėjo priedermę išsiaiškinti aplinkybes, pateikė savo vertinimą, disponavo visa informacija, įskaitant ir tą, kuri buvo pateikta visiškai neseniai. Jos savo išvadas pateikė.

Jeigu atsirastų naujų aplinkybių, galima kalbėti (apie tyrimą – LRT.lt), bet tų naujų aplinkybių, kaip aš suprantu, neatsirado. O visi kiti tyrimai bus politinio pobūdžio tyrimai paskutiniaisiais metais prieš rinkimus, kurie bus susiję su mūsų saugumui nepaprastai svarbia institucija, tai siūlau įvertinti visas šitas aplinkybes ir tik tada daryti atsakingą ir pamatuotą sprendimą“, – kalbėjo G. Nausėda.