Lietuvoje

2020.03.09 16:12

Lietuva pasiryžusi konsultuoti į ES siekiančią įstoti Juodkalniją

BNS 2020.03.09 16:12

Lietuva yra pasirengusi konsultuoti į Europos Sąjungą (ES) siekiančią įstoti Juodkalniją, pirmadienį sakė prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo Juodkalnijos prezidentu Milo Djukanovičiumi.

„Nuėjome eurointegracijos kelią, žinome, kur reikia sutelkti didžiausią dėmesį, ir esame pasiruošę dalytis patirtimi, kad reformos Juodkalnijoje būtų kokybiškai įgyvendintos ir, svarbiausia, rezultatyvios“, – Prezidentūros išplatintame pranešime cituojamas G. Nausėda.

Pasak Prezidentūros, Juodkalnijos vadovas puikiai informuotas apie Baltijos šalių saugumo situaciją ir grėsmes, jas taip pat labai rimtai vertina, kelia mums aktualių grėsmių klausimus tarptautiniuose forumuose.

„Saugumo srityje turime Lietuvą suprantantį draugą iš Vakarų Balkanų“, – sakė G. Nausėda.

Kaip teigia Prezidentūra, šalies vadovas išreiškė padėką Juodkalnijai už griežtą poziciją dėl sankcijų Rusijai ir už aktyvų dalyvavimą saugumo bei gynybos projektuose.

Per susitikimą apsikeista mintimis aktualiausiais NATO klausimais, aptarti hibridinių grėsmių keliami iššūkiai regione, Rusijos agresija Ukrainos Rytuose, energetinio ir branduolinio saugumo temos.

Anot Vyriausybės, premjeras Saulius Skvernelis pakvietė Juodkalniją užmegzti bendradarbiavimo ryšius ir apsvarstyti narystę NATO energetinio saugumo kompetencijos centre arba dalyvauti bendradarbiavimo su šiuo centru projektuose.

„Matomas potencialas ekonominio bendradarbiavimo srityje, kurį reikia stiprinti. Didelių neišnaudotų galimybių turi dvišalė prekyba ir turizmas tarp mūsų šalių“, – teigiama Vyriausybės išplatintame pranešime.

Taip pat Lietuva pasisako už derybų dėl narystės ES su Šiaurės Makedonija ir Albanija pradėjimą 2020-ųjų kovą.

Juodkalnijos prezidentas Lietuvoje lankėsi pirmą kartą.

2021 metais bus minimos 15-osios Lietuvos ir Juodkalnijos diplomatinių santykių užmezgimo metinės.