Lietuvoje

2020.03.09 14:17

Nepaisant gydytojų siūlymų gydytis namuose, koronavirusu užsikrėtusi šiaulietė lieka ligoninėje

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.09 14:17

Vienintelės Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusios šiaulietės būklė gera, visi iki šiol atlikti viruso tyrimai teigiami. Pasak medikų, nors buvo planuota pacientę šiandien išleisti saviizoliacijai į namus, moteris nusprendė likti ligoninėje kol visiškai pasveiks.

Šiaulietei liga patvirtinta vasario 28 dieną, ji lankėsi Italijoje. Iš viso šalyje atlikta jau daugiau, kaip pustrečio šimto tyrimų.

„Bet kuriuo atveju, jeigu bus ar teigiamas, ar neigiamas (tyrimo atsakymas – LRT.lt), pacientė liks Šiaulių ligoninėje. Jeigu bus neigiamas, mes kartosime antrą kartą. Jeigu bus teigiamas mėginys, mes sutarėme su paciente, kad ji dar liks šią savaitę ligoninėje. Kodėl tas virusas yra tiek ilgai? Pagrindinė priežastis yra imuninė sistema. Kai imuninė sistema susitvarkys su tuo virusu, tada jis pasišalins“, – LRT TELEVIZIJAI sako Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Jo teigimu, kol kas faktas, kad Latvijoje jau užfiksuoti 6 koronaviruso atvejai, negąsdina, nes visi jie vadinamieji „įvežtiniai atvejai“.

„Jeigu mes kalbame apie Estiją, Latviją, tai yra įvežtiniai atvejai. Tai nėra infekcija, kuri cirkuliuoja Latvijos gyventojų tarpe. Bet labai smagu, kad latviai suranda tuos atvejus, juos identifikuoja ir izoliuoja“, – teigia R. Mažeika.

LRT.lt primena, kad pirmadienį laukiama vieno mėginio dėl galimo koronaviruso rezultatų.

Sekmadienį buvo tikrinami 6 mėginiai. Visi buvo neigiami.

Iki šiol Lietuvoje buvo ištirta 260 mėginių, patvirtintas vienas koronaviruso atvejis Šiauliuose vasario 28 dieną.

NVSC stebi 5390 žmonių, kurie grįžo iš koronaviruso plitimo zonų.

Pimadienio rytą buvo paskelbta, kad Latvijoje koronavirusas nustatyti 6 žmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.