Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.28 17:07

D. Grybauskaitė: V. Putino žingsnis – apskaičiuotas

Sekmadienį į Niujorką po dešimties metų pertraukos atskrenda Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris pirmadienį susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentu Baracku Obama. Prezidentės Dalios Grybauskaitės manymu, toks V. Putino žingsnis yra apgalvotas, bet susitikimais ir pažadais Rusijos prezidentui nepavyks užgožti savo veiklos.

„Manau, kad tai – labai apskaičiuotas žingsnis, mėginimas taip sulaužyti diplomatinę izoliaciją. Bet […] esu įsitikinusi, kad užgožti konkrečių situacijų nepavyks, nes vis tiek matome agresyvius veiksmus kai kuriose šalyse, tarp jų – ir Rytų Ukrainoje. Taigi užgožti savo veiklos bet kokiais susitikimais arba pažadais tikrai niekam nepavyks“, – LRT TELEVIZIJAI sako D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, Sirijos situacija smarkiai blogėja ir virsta į didžiulius emigrantų srautus, todėl daugelis šalių, tokių, kaip Vokietija ar JAV, vis dėlto mėgina apie tai kalbėtis su Rusija.

„Bet mes žinome, kad JAV išlieka labai svarbus Ukrainos klausimas, taika Ukrainoje, jos teritorijos nedalomumas ir Krymo okupacijos nepripažinimas. Tikrai esame įsitikinę, kad kokie pokalbiai bebūtų, yra kiti klausimai, kaip Ukraina“, – teigia D. Grybauskaitė.

V. Putinas su JAV prezidentu B. Obama susitiks pirmadienį. Kremlius pabrėžia norintis kalbėtis vien apie Siriją, o V. Putinas pripažįsta, kad nori išsaugoti jos diktatoriaus režimą. Savo ruožtu Baltieji rūmai teigia, kad svarbiausia tema bus Ukraina, o Rusijos parama Basharui Assadui pasmerkta pralaimėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi