Lietuvoje

2020.03.09 13:51

Nausėdos pataisų paketas: tarp siūlymų – papildoma poilsio diena šeimoms, auginančioms vieną vaiką

atnaujinta 14.11
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.09 13:51

Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui pavasario sesijos metu ketina teikti pluoštą įvairių įstatymo pataisų. Kaip teigė šalies vadovo patarėjas Saulius Krėpšta, prezidentas sieks koreguoti viešųjų pirkimų sistemą, mokesčių priėmimo tvarką, siūlys numatyti papildomą poilsio dieną šeimoms, auginančioms vieną vaiką.

S. Krėpšta pirmadienį žurnalistams sakė, kad prezidentas, kuris susitiks su Seimo valdyba, sieks, kad iki rinkimų likęs laikas parlamente būtų išnaudotas reikalingų įstatymo pataisų priėmimui.

Pasak patarėjo, G. Nausėda teiks Seimui Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas. Jomis šalies vadovas sieks labiau centralizuoti pirkimus.

„Mes žinome, kad viešiesiems pirkimams yra išleidžiama daugiau negu 5 milijardai eurų kiekvienais metais, todėl tikrai svarbu, kad tos lėšos būtų naudojamos efektyviai ir prezidentas teiks konkrečius pasiūlymus, kaip labiau centralizuoti šią veiklą, kaip supaprastinti mažos vertės pirkimus, kad tikrai būtų sutaupomos pakankamos lėšos“, – tvirtino G. Nausėdos patarėjas.

Jis paklaustas, ar jau yra sutarta dėl kandidato į Viešųjų pirkimų tarnybos vadovus, patikino, kad derybos šiuo klausimu vyksta.

Tikimės, kad artimiausiu bus rastas sprendimas“, – tvirtino S. Krėpšta.

Anot G. Nausėdos patarėjo, prezidentūra Seimui pavasario sesijos metu pristatys ir tam tikras biudžeto sudarymo tvarką numatančias pataisas.

„Norima sustiprinti mokestinę discipliną, kad nebūtų keičiami mokesčiai paskutinę minutę, kad neturėtumėme tokios situacijos, kokią turėjome paeitų metų gruodžio mėnesį, kad įstatymai ir mokestiniai pakeitimai būtų pakankamai išdiskutuoti ir keičiami ne greičiau negu po šešių mėnesių“, – kalbėjo S. Krėpšta.

Pasak jo, G. Nausėda teiks ir Darbo kodekso pataisą, kuria siūloma vieną vaiką auginančioms šeimos skirti papildomą laisvą dieną.

„Mūsų iniciatyva – suteikti papildomą poilsio dieną šeimoms, kurios turi vieną vaiką“, – pasakojo prezidento patarėjas.

Siūlys koreguoti teisėjų atrankos procesus

Kaip teigė S. Krėpšta, prezidentas taip pat siūlys Korupcijos prevencijos įstatymo pataisas, kuriomis bus siekiama institucijoms suteikti daugiau galios kovoje su korupcija. Patarėjas minėjo, kad Seimui prezidentas pristatys ir įstatymo pataisas, kuriomis siūlys numatyti tikslines stipendijas tų profesijų, kuriose trūksta specialistų, atstovams. Be to, G. Nausėda parlamentui siūlys Teismų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama keisti teisėjų atranką.

„Dabar teisėjų atranka trunka ilgą laiko tarpą, tai atgraso žmones galbūt kandidatuoti į teisėjus. Mes norime stiprių teismų, kompetentingų teismų ir norime, kad teisėjų atranka būtų kuo efektyvesnė“, – tvirtino prezidento patarėjas.

S. Krėpšta priminė, kad prezidentas Seimui taip pat teiks ir Konstitucinio Teismo, Aukščiausiojo Teismo ir kitų institucijų pirmininkų, vadovų kandidatūras.

„Bus pateiktos stiprios kandidatūros“, – pažymėjo prezidento patarėjas ir pridūrė, kad netrukus su valdančiais kandidatūros į institucijų vadovus bus pradėtos aptarinėti.

S. Krėpšta, paklaustas, ar prezidentas tikisi darnaus darbo su Seimu, priminė, kad iki Seimo rinkimų liko mažiau negu metai, bet prezidentas tikisi, jog likusį laiką iki rinkimų galima išnaudoti efektyviai.

„Tikrai būtina išnaudoti tą ateinantį pusmetį labai produktyviai, nepaisant to, kad artėja Seimo rinkimai“, – teigė prezidento patarėjas.

Anot jo, šalies vadovas mato, kad jo iniciatyvas palaiko tiek partijų lyderiai, tiek ir verslo atstovai.

„Tikrai matome palaikymą, gana didelį palaikymą iš įvairių partijų. Taip pat matome ir verslo, ir kitų bendruomenių palaikymą mūsų iniciatyvoms“, – kalbėjo S. Krėpšta.

LRT.lt primena, kad pirmadienio popietę prezidentas G. Nausėda planuoja susitikti su Seimo valdyba ir aptarti artėjančios parlamento pavasario sesijos darbus.