Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.08 14:02

Dalyje Italijos skelbiant karantiną, Lietuvos URM rekomenduoja nevykti į šią šalį

atnaujinta 15.54
LRT.lt, LRT RADIJAS 2020.03.08 14:02

Lietuvos užsienio reikalų ministerija sekmadienį paskelbė naujausią rekomendaciją nevykti į Italiją dėl koronaviruso rizikos.

„Į šalį rekomenduojama nevykti“, – skelbiama ministerijos interneto svetainėje.

Daugiau – URM svetainėje.

Italijos Vyriausybė kovo 8 d. paskelbė karantino zoną visame Lombardijos regione ir 14-oje Šiaurės ir Centrinės Italijos provincijų: Modena, Parma, Piacenza, Reggio nell'Emilia, Rimini, Pessaro e Urbino, Allesandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padova, Treviso, Venezia. Šioje zonoje draudžiama įvažiuoti ir išvažiuoti iš teritorijos be pagrįstos neatidėliotinos priežasties, tačiau iš karantino zonos užsienio šalių piliečiai gali išvykti namo. Italijos Vyriausybė taip pat rekomendavo atsisakyti, kiek įmanoma, visų kelionių šalie viduje ir keliauti tik būtinais atvejais.

Lietuvos URM pranešime primenama: „Prašome Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių ar laikinai atvykusių į karantino zonoje esančius Italijos regionus, nurodyti savo kontaktinius duomenis Ambasadai elektroniniu paštu kons.it@urm.lt. Taip pat siūlome laikinai esantiems karantino zonoje Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš šios zonos.“

Šioje zonoje draudžiama įvažiuoti ir išvažiuoti iš teritorijos be pagrįstos neatidėliotinos priežasties, tačiau iš karantino zonos užsienio šalių piliečiai gali išvykti namo.

Be to, kovodama su viruso plitimu Italija taip pat visoje savo teritorijoje uždaro mokyklas, muziejus, kino teatrus, teatrus, naktinius klubus, kazino ir kitas pasilinksminimo vietas.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė Rasa Jakilaitienė atkreipė dėmesį, kad Italijos vyriausybė rekomenduoja atsisakyti visų kelionių Italijoje. Norintiems iš ten grįžti į Lietuvą, pasak jos, svarbu žinoti, kad bendrovės atšaukinėja skrydžius į Lietuvą.

„Turime informacijos, kad oro bendrovės atšaukinėja tiesioginius skrydžius iš Italijos į Lietuvą, ambasada Italijoje rekomenduoja ieškoti skrydžių per kitas šalis, nes oro uostai nėra uždaryti“, – LRT RADIJUI sakė URM atstovė.

Italijoje nuo koronaviruso iš viso jau mirė daugiau kaip 230 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi