Lietuvoje

2020.03.08 12:59

Netoli Milano gyvenanti lietuvė: po žinios apie privalomą karantiną žmonės išėjo iš proto

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.03.08 12:59

„Žmonės yra visiškai išėję iš proto“, – teigia Italijoje, karantino zonoje, gyvenanti lietuvė Jurgita Pociūtė-Alessi, komentuodama žmonių veiksmus šiaurės Italijoje, kai sekmadienį paskirtas karantinas ketvirtadaliui visų gyventojų, vyriausybei imantis priemonių siekiant sustabdyti koronavirusą.

Remiantis italų premjero naktį pasirašytu ir internete paskelbtu įsaku, žmonėms iki balandžio 3 dienos bus draudžiama be rimtos priežasties įvažiuoti į didžiules šiaurės Italijos teritorijas ar išvykti iš jų.

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte tviterio žinutėje pranešė pasirašęs planus, kuriais beveik mėnesiui bus griežtai apribotas judėjimas į ir iš didelių teritorijų, įskaitant Veneciją ir šalies finansų sostinę Milaną.

Karantinas bus taikomas beveik 17 mln. žmonių. Pažeidusiems karantino tvarką gali grėsti iki 3 mėn. laisvės atėmimo bausmė.

Šeštadienį vėlai vakare pasirodžius pirmiems pranešimams apie priverstinį karantiną, Milano oro uostus ir traukinių stotis užplūdo šimtai išvykti norinčių žmonių. Netoli Milano gyvenanti lietuvė J. Pociūtė-Alessi LRT RADIJUI pažymėjo, kad toks žmonių elgesys rodo kolektyvinį neatsakingumą.

„Matome iš socialinių tinklų, kad žmonės yra visiškai iš proto išėję, nes po to, kai išgirdo, kad skelbiamas karantinas, plūdo į Milano traukinių stotis. Žmonės bėgo traukiniais ir mašinomis iš regiono. Negalvodami, kad galbūt tą virusą išeksportuoja į likusią Italijos dalį.

Esame visi liudininkai to kolektyvinio neatsakingumo. Turbūt galima kalbėti ne tik apie Milaną. Nes, tarkime, internete keliavo vaizdai žmonių iš Palermo, jaunimo, kurie dienomis yra namuose, nes Italijoje visos mokyklos, universitetai sustabdę veiklas, o vakarais matai, kaip jie plūsta į barus, diskotekas ir toliau gyvena savo gyvenimą. Daugybė žmonių nesupranta, kad tai nėra kažkokios valstybės suteiktos atostogos“, – LRT RADIJUI sako Italijoje gyvenanti lietuvė.

Kita Italijoje, Toskanoje, gyvenanti lietuvė Neringa Budrytė mano, kad naujausias Italijos valdžios sprendimas dėl privalomo karantino – ne iki galo apgalvotas veiksmas, be to, pateikę rimtą priežastį, kai kurie žmonės vis tiek turi teisę išvykti iš karantino zonos.

„Buvo labai blogas ir nepagalvotas veiksmas. Tokių, beje, pasitaikė kovojant su šia krize daug. Tai tik apsunkins padėtį. Sakoma, kad dabar nieko verta ta izoliacija, nes daug žmonių jau spėjo pabėgti. <...>

Kol kas nežinoma, nei kaip tai bus saugoma, ar kariuomenė budės, ar policija, kaip jie uždarys tas erdves, nes teritorija yra didžiulė. Lombardija yra didžiulis regionas. Yra ir kiti miestai, išsimėtę po kitus regionus“, – LRT RADIJUI sako N. Budrytė.

Italijoje nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 230 žmonių ir tai didžiausias mirties atvejų skaičius pasaulyje, neskaitant Kinijos, kurioje šis virusas praėjusių metų pabaigoje atsirado.

Užsikrėtimo atvejų skaičius 95 valstybėse ir teritorijose viršijo 100 tūkst.; mirties atvejų yra 3,5 tūkstančio.