Lietuvoje

2020.03.07 17:34

Kaune į Nerį pasipylė naftos produktai, įtariamas taršos šaltinis – degalinė

degalinės vadovas: teršėme ne mes; atnaujinta 19.43
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.03.07 17:34

Kaune šeštadienį į Nerį išsiliejo naftos produktai, pranešė ugniagesiai ir aplinkosaugininkai. Taršos šaltinis gali būti Jonavos gatvėje įsikūrusi degalinė. Ją valdančios bendrovės direktorius tai neigia.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas LRT.lt sakė, kad pranešimas apie pastebėtus teršalus gautas popiet.

„Atvykus tas faktas pasitvirtino. Buvo rastas šaltinis, nuotekų vamzdis. Plitimas buvo sustabdytas panaudojant specialias užtvaras ir neutralizavimo priemones“, – teigė pareigūnas.

Pasak jo, specialistai taip pat leidžia į upę naftos produktus skaidančių medžiagų.

Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Rasa Žitkevičiūtė LRT.lt teigė, kad teršalai į upę pateko per „Kauno vandenų“ lietaus išleistuvą.

„Dabar nustatinėjame taršos židinį. Galimai tai yra degalinė „Jozita“, – sakė aplinkosaugininkė.

Įvykio vietoje dirbanti LRT žurnalistė Kristina Karlonė pranešė, kad prie Neries Kaune tvyro stiprus teršalų kvapas.

Degalinių tinklą valdančios įmonės vadovas Jonas Jokubauskis LRT.lt neigė, kad naftos produktai pasklido iš jo bendrovės degalinės.

„Ne iš mūsų. Tikrai tvarka yra aukščiausiame lygyje“, – teigė jis, bet detaliau situacijos nekomentavo.

Ugniagesių gelbėtojų atstovas tvirtino, kad paveiktas upės ruožas gali driektis apie 5 kilometrus. R. Žitkevičiūtė nurodė, kad tarša gali būti dar didesnė.

19.35 val. Kauno miesto savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad teršalų tekėjimas į Nerį buvo sustabdytas. Ugniagesiai operatyviai pastatė bonines užtvaras ir panaudojo specialius sorbentus, kad sugaudytų įtariamus naftos produktus.

„Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, padedami avarinės tarnybos darbuotojų, aptiko galimą taršos vietą ties degaline Jonavos gatvės pradžioje. Ekspertai paėmė nuotekų mėginius. Juos ištyrus tikimasi tiksliai identifikuoti teršėjus. Aplinkosaugininkai skaičiuos gamtai padarytą žalą ir artimiausiu metu spręs, kas už tai atsakys. Pasak specialistų, vos nedidelis lašas naftos produktų plėvele padengia 1 kv. metrą vandens paviršiaus“, – rašoma pranešime.

Panorama. Kaune į Nerį pasipylė naftos produktai, įtariamas taršos šaltinis – degalinė (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.