Lietuvoje

2020.03.07 09:12

Kitąmet moksleivius priims mažiau profesinių mokyklų – prasideda jų jungimas

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.07 09:12

Kitų mokslo metų pradžios sulauks mažiau profesinių mokyklų – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija imasi šių mokyklų pertvarkos ir kelias ketina sujungti. Ministerija teigia, kad kai kurios mokyklos nesurenka pakankamai mokinių, neatitinka darbo rinkos poreikių.

Būsimieji traukinių mašinistai valdyti traukinius mokosi simuliatoriuje. Šiame virtualiame kelyje pasitaiko daug kliūčių, kurios tikrovėje nemenkai sutrikdytų traukinių eismą, pavyzdžiui, pasikeitusios oro sąlygos, į langą atskridęs akmuo ar į kelią išbėgęs žvėris.

Žinios. Radžvilas su bendražygiais steigia naują dešinės pakraipos partiją – ji turėtų vadintis „Nacionaliniu susivienijimu“

Vykdant ministerijos rengiamą profesinių mokyklų pertvarką, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla bus prijungta prie Vilniaus technologijų dizaino kolegijos.

„Galėtume mes keistis ir mokytojais tarp profesinės mokyklos ir kolegijos, naudotis vieni kitų mokymų įranga, taip pat ir tęstinės mokymų programos galėtų būti koordinuojamos“, – sako Geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos direktorius Valdas Serapinas.

Įvykdžius pertvarką, iš 61 profesinės mokyklos nuo kitų mokslo metų liktų 56-ios. Pavyzdžiui, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklą planuojama sujungti su Laivininkų mokykla – būtų įkurtas Jūrų specialistų rengimo centras. Švietimo viceministras sako, kad to reikia, nes dabar mokslus baigę jaunuoliai neatitinka darbo rinkos poreikių.

Kai kurios pofesinės mokyklos bus sujungtos, o 25-ios sudarytų jungtinės veiklos sutartis su greta esančiomis gimnazijomis ar kitomis bendrojo ugdymo mokyklomis.

„Nepakankamai surenka moksleivių ir yra problema garantuoti pasiūlą, tokiu atveju profesinė mokykla vykdo tik dvi arba tris profesinio mokymo programas, kas visiškai neatitinka regiono poreikio, todėl yra logiška daryti sujungimą su kita mokykla“, – teigia viceministras Arūnas Plikšnys.

„Galbūt kokybė bus geresnė, dažnai kalbame, kad profesinių mokyklų mokiniai, jų vidurinio ugdymo kokybė nėra tinkama, tai, galbūt, pasiruoš gimnazijose kartu besimokydami, o gal kažkiek pagerės ir profesinis mokymas kai, pavyzdžiui, yra mokyklų, kur bus sujungtos į vieną, sujungtos jų bazės, tai gal ta mokykla bus stipresnė“, – svarsto Profesinio mokymo įstaigų asociacijos vadovė Elena Pelakauskienė.

Pernai į profesines mokyklas įstojo 1300 moksleivių daugiau nei užpernai.