Lietuvoje

2020.03.06 23:38

Sprendimas stabdyti Punios šilo rezervatą – nepagrįstas

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.06 23:38

Vilniaus apygardos administracinis teismas skelbia, kad Valstybės saugomų teritorijų tarnybos sprendimas stabdyti Punios šilo gamtinio rezervato plėtrą buvo nemotyvuotas ir nepagrįstas.

Tai konstatavęs teismas patenkino nevyriausybinės organizacijos Baltijos aplinkos forumo skundą ir panaikino tarnybos įsakymą, kuriuo sustabdyta rezervato plėtra.

„Teritorijų planavimo reglamentuojantys įstatymai ministro pavedimo nenumato ir nenustato, kad jis yra privalomas tarnybai. Dėl to galutinį sprendimą turėjo priimti tarnyba ir šį savo sprendimą turėjo motyvuoti. Teismas pasakė, kad įstatymo punktas, kuriuo buvo sustabdytas procesas yra nemotyvuotas ir dėl to neatitinka Lietuvos Respublikos Viešojo administravimo įstatymo 8 straipsnio reikalavimo. Ministro pavedimas taip pat buvo skundžiamas teismui, tačiau teismas pasakė, kad pavedimo, politinio tikslingumo nevertins ir šią bylos dalį nutraukė“, – LRT RADIJUI teigė Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Beata Martišienė.

Iš beveik 3-jų tūkstančių hektarų Punios šilo apie puspenkto šimto užima gamtinis rezervatas, kitas plotas – draustinis bei mažiau saugomos teritorijos. Ankstesnio aplinkos ministro pavedimu buvo pradėta planuoti, kad didžioji dalis šilo turėtų tapti gamtiniu rezervatu.

Dabartinis ministras Kęstutis Mažeika pernai vasarą nurodė Saugomų teritorijų tarnybai sustabdyti rezervato plėtrą. Esą rezervato statusas neleistų laisvai lankytis Punios šile.

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32