Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.06 15:15

STT dėl galimo piktnaudžiavimo atlieka tyrimą Trakų rajono savivaldybėje

atnaujinta 17.33

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galimo piktnaudžiavimo atlieka ikiteisminį tyrimą Trakų rajono savivaldybėje.

Apie vasario penktą dieną pradėtą tyrimą BNS penktadienį informavo tarnybos atstovė Renata Keblienė.

Ji taip pat teigė, kad įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Daugiau informacijos STT atstovė apie tyrimą teigė negalinti pateikti.

„Siekiant nepakenkti ikiteisminio tyrimo sėkmei, detalesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą neteikiama“, – sakė ji.

Kaip ketvirtadienį rašė portalas galve.lt, teisėsauga Trakų rajono savivaldybės valdininkais susidomėjo jiems pernai metų gruodį priimtu tarybos sprendimu leidus lengvatinėmis sąlygomis parduoti netoli Totoriškių ežero esančius savivaldybei priklausančius butus.

Už piktnaudžiavimą valstybės tarnyba numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Merė tyrime apklausta nebuvo

Kaip BNS informavo Trakų rajono merė, liberalė Edita Rudelienė, tyrime ji apklausta nebuvo, o vietos portalo skleidžiama informacija yra tendencinga.

„Jau kurį laiką viešojoje erdvėje skleidžiama nepasitikėjimą Trakų rajono savivaldybe kelianti informacija, faktus pateikiant tendencingai (...) Taip pat buvo paskleista informacija, kad buvau apklausiama, tačiau galiu tik paneigti ją – kviečiama tokiam pokalbiui nebuvau“, – sakė E. Rudelienė.

„Jei sulauksiu kvietimo – esu pasiruošusi taip pat detaliai paaiškinti situaciją kaip politiniai oponentai stengiasi ją sutirštinti“, – pridūrė ji.

Trakų rajono merė teigė, kad tyrimas susijęs su gyventojų iškeldinimu iš Užutrakio dvaro teritorijos.

„Kalbant apie Užutrakio situaciją, 2018 metais, po ilgų ir sudėtingų procedūrų, Trakų rajono savivaldybei pagaliau pavyko užbaigti dviejų gyvenamųjų namų statybas Trakų mieste, kitaip dar vadinamas „amžiaus statybas“. Tie namai skirti Užutrakio dvaro sodybos gyventojams, tęsint pažadą, kurį jie gavo dar 1995 metais“, – tvirtino savivaldybės vadovė.

Ji taip pat sakė, kad lėšas šių namų statyboms skyrė Vyriausybė, o 2018 metais Lietuvos Aukščiausiasis Teismas leido gyventojams lengvatinėmis sąlygomis butus šiuose namuose įsigyti, kadangi jie neturėjo teisės to padaryti savo gyvenamosiose patalpose Užutrakio dvaro sodyboje.

„Savivaldybės taryba, priėmusi sprendimą lengvatinėmis sąlygomis parduoti būstus iš Užutrakio iškeldintiems gyventojams, įvertino susidariusios situacijos išskirtinumą: trukmę, procesų sudėtingumą, taip pat gyventojų patirtą moralinę ir finansinę žalą. Ir savo kompetencijos ribose priėmė gyventojų interesus užtikrinantį sprendimą“, – sakė E. Rudelienė.

Pasak merės, situacija dėl gyventojų iškeldinimo prasidėjo dar prieš 15 metų, kai Vyriausybė patvirtino Užutrakio dvaro sodybos kaip viešos turizmo infrastruktūros koncepciją.

„Šia koncepcija valstybė prisiėmė pareigą aprūpinti visus iškeldinamus Užutrakio dvaro sodybos gyventojus gyvenamosiomis patalpomis. Trakų rajono savivaldybė, gavusi reikiamų lėšų iš valstybės biudžeto, turėjo iškeldinti gyventojus iš Užutrakio dvaro sodybos bei aprūpinti juos reikiamu gyvenamuoju plotu Lietuvos teisės aktų nustatyta tvarka – tai numatė vienas iš koncepcijos punktų“, – teigė E. Rudelienė.

„Mes kaip savivaldybė elgiamės ne tik teisėtai, bet ir teisingai Trakų gyventojų atžvilgiu ir rūpinamės jais teisės aktų nustatyta tvarka“, – pridūrė ji.

Tuo metu Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius BNS teigė, kad buvo apklaustas teisėsaugos kaip liudytojas, taip pat buvo apklausti ir dar trys administracijos darbuotojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10