Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.06 11:16

Pavasario sesijos darbų programoje – daugiau kaip 580 teisės aktų

Kovo 10-ąją, antradienį, Tautos atstovai rinksis į priešpaskutinę šios kadencijos Seimo pavasario sesiją.

Pavasario sesijos pirmajame posėdyje numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą, kuriame daugiau kaip 580 teisės aktų projektų. Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 147, prezidentas Gitanas Nausėda – 9, Seimo nariai (frakcijos) – apie 300 įstatymų projektų. Dalis į darbų programą įrašytų projektų jau yra pateikti ankstesnėse sesijose ir bus tęsiamas tolesnis jų svarstymas.

Tarp pavasario sesijos darbų programos prioritetų yra socialinės atskirties mažinimas, užimtumo skatinimas ir nedirbančiųjų integravimo į darbo rinką galimybių didinimas, neįgaliųjų socialinės integracijos stiprinimas.

Taip pat politikai spręs dėl korupcijos prevencijos priemonių, šešėlinės ekonomikos mažinimo. Planuojama efektyvinti viešųjų pirkimų sistemą, tobulinti lobistinės veiklos reglamentavimą.

Seimas ketina reglamentuoti pokyčius aplinkos apsaugos srityje. Tarp sesijos prioritetų - efektyvios aplinkosaugos kontrolės vykdymas, Lietuvos įsipareigojimų dėl ES klimato kaitos ir energetikos politikos tikslų iki 2030 metų įgyvendinimas; Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcijos ir 2021–2030 m. Nacionalinės pažangos plano įgyvendinimas.

Vienas iš esminių prioritetų šioje sesijoje – vykdomų reformų (švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse) įgyvendinimo kontrolė. Kiekvieną antradienį, kaip ir ankstesnėse sesijose, ministrai Seimo posėdžiuose pristatys informacinius pranešimus apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Seimas išklausys Respublikos prezidento metinį pranešimą, bus pateikta Vyriausybės 2019 m. veiklos ataskaita.

Sesijoje planuojamos diskusijos strateginėmis temomis apie būsimą ES finansinę programą 2021–2027 m., „Brexit“ įtaką Lietuvai, pokyčius aplinkos apsaugos srityje ir Žaliojo kurso įgyvendinimo perspektyvas.

Į pirmojo posėdžio darbotvarkę įtraukti Seimo nutarimo projektai dėl Konstitucinio Teismo teisėjų paskyrimo. Taip pat dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir jos skyrimo Aukščiausiojo Teismo pirmininke.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti beveik 50 posėdžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi