Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.05 18:23

Prokuroras: Visagine lietuvių kalbos mokytoją sumušęs asmuo galimai turi problemų su sveikata

Visagine įtariama, kad dėl tautinės neapykantos, už tai, kad moko lietuvių kalbos, sumušta mokytoja Aldona Mikštienė. Nusikaltimu įtariamas 24 metų Rusijos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje. Policija vyrą sulaikė. Nemalonumai gresia ne tik už šį užpuolimą, bet ir už socialiniuose tinkluose platinamus įrašus, kuriuose jis žada susidoroti su vaikams nepatinkančiais tėvais ar mokytojais.

Visagino Verdenės gimnazijoje lietuvių kalbos klasė ketvirtadienį tuščia. Pamokas turėjusi vesti mokytoja namuose gydosi sumušimus. Einančią iš mokyklos namo mokytoją užpuolęs vyras rusiškai šaukė, kodėl ši moko lietuvių kalbos.

Žinios. Prezidentas neketina nuo pareigų nušalinti VSD vadovo ir jo pavaduotojo

„Mokiniai ėjo į namus ir visai netoliese jie pastebėjo (incidentą – LRT.lt), iškvietė policiją ir greitosios medicinos pagalbą“, – pasakoja mokytoja.

Visagino policijos komisariato viršininkas Gintaras Mažintas sako, kad galimai smurtavo dėl tautybės ir kalbos.

„Asmuo, kuris vykdė smurtą, jis aiškiai išreiškė, kad vykdo smurtą dėl galimai tautinės tautybės ir kalbos“, – tikina G. Mažintas.

Mokiniai tvirtino matę vyro rankose peilį, vėliau teisėsaugai tą patvirtino ir pats įtariamasis. Jam gresia iki 5 metų nelaisvės. Tačiau neatmetama, kad vyras gali to išvengti.

„Susidarė įspūdis, kad šis įtariamasis turi problemų su sveikata. Todėl aš jau ir į specialistus kreipiausi, kad apžiūrėtų“, – teigia Panevėžio apygardos prokuroras Genadijus Jefimovas.

Įtariamasis į Visaginą atvyko prieš porą metų iš Sankt Peterburgo, turi leidimą gyventi Lietuvoje. Socialiniuose tinkluose jis ragina jaunimą siųsti jam tėvų ir mokytojų, kurie esą juos laužo, vardus ir žada pats juos sulaužyti, išsiųsti į rojų. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius mokytojo užpuolimą vertina kaip provokaciją.

„Ypač kai lietuvių kalbos mokytoja atlieka savo darbą ir bandymas aštrinti šitą situaciją – arba apgalvota provokacija, arba tai yra labai blogas ženklas ir rimtas nusikaltimas“, – tikina ministras.

Įtariamajam Visagino teismas skyrė pusę metų nešioti apykoję, skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi