Lietuvoje

2020.03.05 17:11

Vyriausybės durimis trenkęs Malinauskas apie ateities planus nekalba: „Kas toliau? Nežinau“

LRT.lt 2020.03.05 17:11

Ketvirtadienį premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas daug ką nustebino priėmęs sprendimą palikti savo pareigas.

Anot jo, pagrindinė to priežastis – konfliktas su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, kai šis paprašė premjero S. Malinauską nušalinti nuo komunikacijos grupės dėl koronaviruso situacijos.

Malinauskas: noriu pailsėti ir užvėręs duris apie politiką nekalbėti

Popietę socialiame tinkle S. Malinauskas pasidalino paskutiniu savo, kaip premjero patarėjo, įrašu.

„Na ką - it's over!“, – taip trumpai savo įrašą pradeda S. Malinauskas.

S. Skvernelio patarėju beveik trejus metus dirbęs S. Malinauskas prisiminė, kaip nusprendė pasitraukti iš žiniasklaidos ir prisijungti prie darbo valstybės tarnyboje.

„Su S. Skverneliu susipažinau per Virginijų Sinkevičių. Premjeras puikiai žinojo, ką kviečia į darbą ir vis tiek surizikavo tai padaryti. Už tai jam esu ir visada būsiu dėkingas. Iki tol niekada nedirbau valstybės tarnyboje ir atėjau su kiek kitokiu įsivaizdavimu, kas galima, ko negalima, ką reikia ir ko nereikia daryti. Atėjau nebijodamas atsakomybės pas žmogų, kuris nebijojo tos atsakomybės suteikti. Tai labai vertinga patirtis. Ir tada, ir šiandien bendravom atvirai ir nuoširdžiai. Taip, kaip bendrauja bendražygiai ir draugai. Man buvo leista daryti klaidas pačiam ir atvirai kalbėti apie svetimas. Tai yra labai daug“, – rašo S. Malinauskas.

Apie ateities planus S. Malinauskas taip pat detaliau neužsimena, tiesa, įraše prasitaria, kad iš pradžių bent kurį laiką pailsės, o apie politiką, uždaręs Vyriausybės duris, kalbėti taip pat nenori.

„Kas toliau? Nežinau. Noriu paimti bent kelių dienų pauzę, išsimiegoti, laiko skirti šeimai. Na tie visi standartiniai dalykai, kuriuos sakai norėdamas tiesiog patinginiauti. Nepykit (arba pykit), bet uždaręs kabineto duris apie politiką kalbėti nenoriu. Atsisakiau jau suplanuotų interviu ir atmečiau visus siūlymus naujiems. Jau nesu premjero patarėjas ir negaliu kalbėti jo vardu, o mano asmeninė nuomonė, vargu, ar kam svarbi. Kalbėti turi tie, kurie toliau sprendžia svarbiausius valstybės klausimus. Po darbo patarėju, o prieš tai žurnalistu, grįžtu į privatų gyvenimą ir noriu juo pasimėgauti“, – įraše teigia S. Malinauskas.

LRT.lt primena, kad S. Malinauskas premjero patarėju kovos su korupcija, ryšių su parlamentu ir strateginės komunikacijos klausimais pradėjo dirbti 2017 metų liepą.

Jis taip pat ėjo į prezidento postą kandidatavusio S. Skvernelio rinkimų štabo komunikacijos vadovo pareigas.

Prieš tapdamas premjero patarėju penkerius metus S. Malinauskas dirbo naujienų portale 15min.lt, kur rašė verslo temomis, o paskutinius dvejus metus dirbo 15min.lt žurnalistinių tyrimų skyriuje.