Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.05 14:38

Reaguodamos į SAM nurodymą, didžiosios savivaldybės skelbia gripo epidemiją

atnaujinta 17.17
BNS 2020.03.05 14:38

Reaguodamos į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nurodymą, didžiosios šalies savivaldybės nuo ketvirtadienio mieste skelbia gripo epidemiją.

Klaipėda epidemiją skelbia nuo ketvirtadienio, Vilniaus, Panevėžio savivaldybės – nuo penktadienio. Kauno miesto savivaldybė gripo epidemiją jau yra paskelbusi vasario viduryje.

Klaipėdos miesto vicemeras Arvydas Cesiulis sako, kad gripo epidemija skelbiama, nors ministerijos nurodymas, jo nuomone, yra „pernelyg imperatyvus“.

„Susipažinome su raštu, bet jis mums pasirodė pernelyg imperatyvus atsižvelgiant į mūsų situaciją. Vis dėlto, ką tik priėmėme sprendimą skelbti gripo epidemiją“, – BNS sakė A. Cesiulis.

Pasak Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, ministerijos nurodymas situacijos sostinėje per daug nekeičia.

„Mes iniciatyviai ir dar nuo sausio mėnesio rūpinamės dėl prevencinių priemonių, sustabdėme ligoninių lankymą, dalį planinių operacijų ir panašiai. Tai esminių pokyčių po šio paskelbimo nenumatome“, – BNS sakė P. Poderskis.

„Kiekviena savivaldybė turi pasirengusi gripo epidemijos planus, kuriuose numatytos tam tikros priemonės, padedančios apriboti ligų plitimą. Todėl toks nurodymas logiškai padės savivaldybėms išjudėti“, – pridūrė jis.

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Deividas Labanavičius BNS sakė, kad savivaldybė klauso visų ministerijos rekomendacijų.

„Mes klausome visų rekomendacijų, ypač dabar, kai dėl koronaviruso visi turi būti budrūs, saugoti savo sveikatą. Viskas gerai“, – teigė D. Labanavičius.

Anot Šiaulių mero pavaduotojo Domo Griškevičiaus, mieste skelbti gripo epidemijos neplanuojama, nes „Šiauliai yra paskelbti koronaviruso židiniu“.

„Mes esam koronaviruso židinys, tai taikomos priemonės yra analogiškos kaip gripo epidemijos metu. Mes savaitę jau tomis sąlygomis gyvenam“, – sakė D. Griškevičius.

Per šį sezoną dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų mirė penki asmenys.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį dėl koronaviruso grėsmės nurodė savivaldybėms skelbti gripo epidemiją.

Pasak ministerijos, gripo epidemijos metu savivaldybės turės užtikrinti, kad poliklinikos, esant poreikiui, ilgintų savo darbo laiką, dirbtų ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais, taip pat kuo daugiau karščiuojančių pacientų gydytojai lankytų namuose, o nedarbingumo pažymėjimus gripo simptomais besiskundžiantiems pacientams išduotų nuotoliniu būdu, suteikus nuotolinę konsultaciją.

Anot ministerijos, siekiant apsaugoti ligoninėse gydomus pacientus, paskelbus gripo epidemiją, galės būti ribojamas pacientų lankymas, atšaukiamos planinės operacijos, perskirstomi gydymo įstaigų veiklos prioritetai.

Be kita ko, savivaldybės galės riboti ugdymo įstaigų darbą, o tėvams, jei nėra kur palikti vaikų, išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Per šį sezoną dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų mirė penki asmenys.

Ministerija tvirtina, kad gripo epidemijos paskelbimą, siekiant pasitelkti papildomas priemones naujojo koronaviruso (COVID-19) prevencijai, rekomenduoja ir Pasaulio sveikatos organizacija bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Iš viso pasaulyje registruota daugiau nei 95,7 tūkst. susirgimų COVID-19, per 3,2 tūkst. žmonių mirė, kiek daugiau nei 53,4 tūkst. jau pasveiko. Lietuvoje koronavirusas nustatytas vienai moteriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi