Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.05 13:59

Švietimo ministras žada ir toliau stiprinti neformalųjį švietimą

BNS 2020.03.05 13:59

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius žada ir toliau stiprinti neformalųjį švietimą, siekiant kad didėtų siūlomų programų pasiūla ir tuo besinaudojančių vaikų skaičius.

„Mums rūpi, ką veikia vaikai po pamokų, todėl ir toliau stiprinsime neformalųjį švietimą. Jo nauda neabejotina – didėja popamokinės veiklos pasirinkimai, jos prieinamumas miestuose ir šalies regionuose, daugiau vaikų įsitraukia į prasmingus užsiėmimus – nuo sporto, choreografijos, muzikos programų iki informacinių technologijų, gamtos mokslų, pilietiškumo, saugaus eismo ir kitų programų“, – ministerijos pranešime ketvirtadienį teigė ministras

„Sieksime, kad neformaliojo švietimo veiklomis besinaudojančių vaikų skaičius ir programų pasiūla dar labiau didėtų“, – sakė jis.

Ministerijos duomenimis, šių metų sausį neformaliojo vaikų švietimo krepšelio lėšomis naudojosi 35 tūkst. mokinių – tūkstančiu daugiau nei pernai tą patį mėnesį.

Šių metų vasarį taip pat užfiksuoti didesni rodikliai – šio krepšelio lėšomis naudojosi 92,4 tūkst. mokinių.

Pasak ministerijos, kaip ir pernai, taip ir šiais metais krepšelio dydis vienam mokiniui gali svyruoti nuo 10 iki 20 eurų, o konkrečią sumą nusistato savivaldybė.

Lėšos savivaldybėms iki pat kalendorinių metų pabaigos šiemet skiriamos etapais. Kiek kuri savivaldybė gauna konkrečiai, priklauso nuo mokinių skaičiaus toje savivaldybėje.

Neformaliam vaikų švietimo ugdymui ministerija teigia šiemet užtikrinusi 12 mln. eurų – tiek pat buvo skirta ir pernai. Užpernai – 11 mln. eurų, 2017 metais – beveik 8 mln. eurų.

Ministerijos duomenimis, šiemet aktyviau naudojamasi ir kultūros pasu.

Kovo pirmųjų dienų duomenimis, jau yra užsakytos 2153 edukacinės programos, daugiau nei 950 mokyklų yra aktyvios kultūros paso vartotojos. 2019 metais tuo pačiu metu buvo užsakyta 1041 edukacija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kultūros paso reikmėms šiemet skelbia skirianti daugiau lėšų, negu kad buvo panaudota pernai: 2019 metais panaudota 3,3 mln. eurų, šiemet kultūros pasui atiteks 3,5 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi