Lietuvoje

2020.03.05 13:09

Dėl koronaviruso kariuomenėje imtasi papildomų priemonių

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.03.05 13:09

Dėl koronaviruso oro ir jūrų uostuose pradėjus budėti kariams, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, kad ir pačioje kariuomenėje imtasi papildomų priemonių.

Šiuo metu kariams galioja tos pačios rekomendacijos kaip ir kitiems piliečiams – vengti viešų renginių, laikytis higienos reikalavimų. Pasak R. Karoblio, jei koronaviruso grėsmė šalyje didėtų, taikomos priemonės būtų stiprinamos.

„Būtų atitinkamas kitas karių, ypač šauktinių, rėžimas. Reikėtų imtis ir specifinių priemonių viduje, kurios įvertinimą padarytų karo medicinos tarnybom. Kitos priemonės, karių, ypač šauktinių ribojimas išleisti savaitgaliais, kad mažiau ryšio turėtų su civiliniu sektoriumi. Bet jeigu žiūrėti statistiką, kuri yra prognozuojama, kiek yra susergama, galų gale, kokios yra formos, tai nesitikime, kad galėtų būti kariuomenės išvedimas iš rikiuotės“, – LRT RADIJUI teigė krašto apsaugos ministras.

Praėjusią savaitę Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Dainius Gaižauskas LRT RADIJUI sakė, kad koronavirusas nacionalinę grėsmę keltų, jei iš rikiuotės išvestų saugumo tarnybas, tokias kaip policiją ar kariuomenę.