Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.05 19:28

Sinoptikės prognozė Kovo 11-ajai: gausus lietus plaus trispalves, pūs smarkus vėjas

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė LRT RADIJUI sako, kad artimiausiu metu sulauksime lietingų orų. Einant į Kaziuko mugę sinoptikė ragina nepamiršti skėčio, o per Kovo 11-ąją – dar ir pasisaugoti stipraus vėjo.

„Kalbama, kad į Lietuvą pavasaris ateina tada, kai vidutinė paros temperatūra perkopia nulį laipsnių. Kadangi ji šiemet žemesnė ir nebuvo, ruduo gražiai perėjo į pavasarį ir šis tęsiasi. Vidutinė kovo temperatūra bus trimis laipsniais aukštesnė už vidutinė daugiametę“, – pažymi V. Ralienė.

Sinoptikės teigimu, pirmąjį pavasario mėnesį didesnių orų pokyčių tikėtis nereikėtų.

„Staigaus šilumos įsiveržimo nesulauksime, tačiau dienos eina vis ilgyn, o temperatūra vis sparčiau kyla“, – atkreipia dėmesį V. Ralienė.

Anot LRT RADIJO pašnekovės, penktadienis bus sausesnis, tačiau šeštadienį ir sekmadienį į Kaziuko mugę keliaujantiems vilniečiams vertėtų nepamiršti skėčio.

„Pakrapnos, kai kur kiek su sniegu, tačiau nuolat nelis. Daugiau lietaus bus prie jūros ir šiaurės vakarų Žemaitijoje“, – sako V. Ralienė.

Pasak sinoptikės, kiek vėsesnis bus pirmadienis: „Naktį temperatūra bus nuo poros laipsnių šalčio iki poros šilumos. Gali apšarmoti keliai ir automobilių langai, o diena bus šilta“, – teigia ji.

Deja, bet Kovo 11-ąją pasitiksime su lietumi ir stipriu vėju, perspėja sinoptikė.

„Matyt nusprendė išskalbti mūsų vėliavas ir nuprausti žemę. Antradienio vakarą pirmieji renginiai rytiniuose rajonuose dar galbūt prasidės sausai, bet naktį atkeliaus smarkesnis lietus. Vilniuje, pagal dabartinius skaičiavimus, smarkiausiai turėtų lyti rytą, o dieną su pertraukomis.

Tai, ką sušlapins lietus, vėjas stengsis išdžiovinti, nes pajūryje pūs ir kels bangas stiprus 20 m/s vakarų vėjas, netgi galintis išlaužti medžių šakas. Likusioje Lietuvoje jis sieks 14–16 m/s. [...] Kovo 11-ąją vėjas gali sulaužyti skėtį“, – sako V. Ralienė.

Antroji savaitės pusė, anot pašnekovės, taip pat bus vėjuota ir drėgna, todėl artimiausiu metu tikėtis staigaus atšilimo nereikėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi