Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.05 10:30

Premjeras patvirtino Malinausko atsistatydinimą, jokių priekaištų jam neturi

atnaujinta 14.01

Po nesutarimų su ministerija Skirmantas Malinauskas traukiasi iš pareigų. Jis traukiasi ir iš ministro pirmininko patarėjo, ir iš Ekstremalių situacijų valdymo centro Visuomenės informavimo grupės vadovo pareigų.

Apie sprendimą jis žurnalistams pranešė Vyriausybėje. Teigiama, kad jis šiandien pats kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį dėl pasitraukimo.

„Ministras mane informavo, kad informuotas ir premjeras, kad esu nušalinamas, jis pageidautų, kad būtų kitas visuomenės informavimo grupės vadovas. Suprantu, kad tai yra diskrecija koordinavimo grupės vadovo, jis tokius sprendimus priima“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį sakė S. Malinauskas.

„Aš tai vertinu kaip nepasitikėjimą ir lygiai taip pat traukiuosi iš ministro pirmininko patarėjo pareigų (...), informavau vakar ministrą pirmininką, kad apie tai svarstau. Bet kai šiandien išgirdau, kad situacijų koordinavimo centro vadovas priėmė sprendimą už mane, jog norėtų, kad aš traukčiausi, nebematau prasmės trukdyti “, – pridūrė jis.

Kiek vėliau Vyriausybės atstovai išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad prašymas patenkintas, S. Malinauskas iš pareigų pasitraukia nuo penktadienio, kovo 6 dienos.

Kaip teigiama pranešime, ministras pirmininkas neturi jokių priekaištų savo komandos nariui, dėkoja jam už nuveiktus darbus. Teigiama, kad tai asmeninis patarėjo apsisprendimas, kurį premjeras gerbia.

Sveikatos apsaugos ministras atskleidžia sprendimą keisti S. Malinauską su premjeru aptaręs dar trečiadienį, teigia gavęs S. Skvernelio palaikymą.

„Su premjeru kalbėjome ir vakar (trečiadienį – LRT.lt), minėjau jam, kad atsiųsiu tokį prašymą. Sutarėme, kad tokį prašymą būtų logiška teikti, premjeras palaiko tokį sprendimą. (...) Premjeras tikrai palaiko ir mano, kad užtenka ministerijos komunikacijos specialistų, kad būtų galima valdyti visuomenės informavimą“, – pasakoja A. Veryga.

Veryga: koronaviruso mėginius tirianti laboratorija Lietuvoje yra patikima – tai patvirtino Vokietija

S. Malinausko teigimu, jis nenori bėgti nuo atsakomybės, bet nemano, kad gali toliau užimti savo pareigas.

„Ministras (Aurelijus Veryga – LRT.lt) pats galės užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su žiniasklaida“, – žurnalistams teigė S. Malinauskas.

Paties sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, jokio konflikto nėra, situacija yra sudėtinga ir reikia susitelkti, reikia ramybės.

„Tai yra kritiškai svarbus momentas, nes, kaip minėjau, panika yra daug didesnė problema nei pats virusas. Komunikacija turi būti koordinuota, rami. Nenoriu leistis į asmeniškumus, tai yra žmogaus apsisprendimas. Aš, kaip atsakingas už situacijos valdymą žmogus, matau tam tikras grėsmes ir rizikas“, – teigė ministras.

Pasak ministro, toks sprendimas priimtas ne tik dėl vakarykščio konflikto, įvykusio socialiniuose tinkluose, jis prašė „nesureikšminti to parašymo feisbuke“.

„Yra daug vidinių darbinių dalykų, ko neverta aptarinėti“, – dėstė A. Veryga.

LRT.lt primena, kad trečiadienio vakarą S. Malinauskas socialiniame tinkle pasidalijo įrašu, kuriame reiškė priekaištus Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM). Anot S. Malinausko, jis SAM atstovės buvo pavadintas įmonės „Vilniaus degtinė“ lobistu, nes bandė kelis kartus kelti klausimą dėl dezinfekcinio skysčio gamybos ir tarėsi su šios verslo įmonės atstovu.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos patarėja ryšiams su visuomene Lina Bušinskaitė LRT.lt tuo metu komentare teigė, kad dezinfekcinio skysčio problema jau beveik išspręsta, tartasi su verslu, dalis jo jau turi reikiamus leidimus pradėti gamybą.

Ministro A. Verygos manymu, Vyriausybė turi kitų kompetentingų žmonių, o pagrindinė S. Malinausko pasitraukimo priežastis – su SAM nesuderinta komunikacija.

„Labai paprastas paaiškinimas – komunikacija turi būti derinama su Ekstremalios situacijos operacijų centro vadovu (juo paskirtas ministras A. Veryga – LRT.lt). Ji nebuvo derinama su manimi, negalėjau reaguoti į žinutes, kurios išeidavo be mano žinios. Jokios saviveiklos negali būti, tai vyko ir tai manęs netenkino“, – paaiškino jis.

Kiek vėliau, jau kitos spaudos konferencijos metu, A. Veryga patvirtino, kad toliau komunkaciją dėl koronaviruso perims pati SAM, papildomo žmogaus tam nebus ieškoma.

„Pirmiausia, panašu, kad yra praėjęs poreikis koordinuoti situaciją iš pačios Vyriausybės, tą pačią pirmąją žinią, pirmąjį atvejį (koronaviruso – LRT.lt) suvaldėme ir šiandien kalbėjome su premjeru, panašu, kad (iš Vyriausybės – LRT.lt) kažkokių naujų žmonių negausime. Yra Visuomenės informavimo grupėje Vyriausybės deleguoti atstovai, tad pagrindinis komunikacinis uždavinys dabar jau bus mums patiems, ministerijos komunikacijos žmonėms“, – dėstė jis.

A. Veryga taip pat mano, kad S. Malinauskas puikiai suvaldė pirmojo koronaviruso atvejo komunikaciją.

„Su visa pagarba gerbiamam Malinauskui, galiu padėkoti už tą darbą, kurį jis tinkamai padarė, suvaldydamas situaciją dėl pirmo atvejo, manau, kad situacija buvo suvaldyta labai gerai. Bet dabar paskutinė diena parodė, kad yra informacijos, kurios aš nebežinau, o privalau ją žinoti, manau, kad taip negali būti“, – argumentavo jis.

Visgi ministras neslepia, kad visoje šioje situacijoje būta ir emocijų, ne tik netinkamos komunikacijos.

„Aš suprantu žmogiškai, kad žmonėms, kurie daug dirba, gal pavargsta, perdega, patiems kyla visokio nerimo ir emocijų, tiesiog kartais nesusivaldome, visi esame žmonės. Bet aš neturiu tokios prabangos leisti tokiai situacijai vykti ir įvykti, privalome valdyti informaciją. Dėl to ir buvo paprašyta, kad bus skiriamas kitas žmogus“, – patikslina A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ketvirtadienį taip pat patikino, kad dėl galimybės pradėti gaminti dezinfekcinį skystį kreipėsi 11 įmonių, joms leidimai bus išduoti per 2 dienas. Dezinfekcinis skystis prekyboje turėtų pasirodyti kitą savaitę.

Plačiau apie tai galite skaityti čia:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi