Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.25 13:10

URM: kol kas gautas tik žodinis Ukrainos pagalbos prašymas

ELTA 2015.09.25 13:10

Užsienio reikalų ministerija (URM) kol kas negavo oficialaus raštiško Kijevo prašymo dėl pagalbos vykdant išminavimo darbus Luhansko srityje ar kitokios paramos.

Anot ukrainiečių žiniasklaidos, Luhansko srities karinės-civilinės administracijos vadovas Georgijus Tuka susitikime su Lietuvos diplomatais Ukrainoje paprašė Vilniaus atsiųsti išminuotojų pafrontės regionams išvalyti, taip pat priimti Luhansko regiono vaikus atostogoms Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse.

„Lietuva per mūsų diplomatinę atstovybę Ukrainoje gavo šį prašymą žodžiu ir ketina jį svarstyti“, – Eltai sakė URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotojas Artūras Vazbys.

Lietuva Kijevui yra suteikusi ginkluotės elementų, reabilitacijai priėmė sužeistus Ukrainos karius, taip pat organizavo poilsio stovyklas karinio konflikto apimtų Donecko ir Luhansko regionų vaikams. Vilnius taip pat sudarė galimybę lietuvių kilmės šeimoms persikelti gyventi į Lietuvą iš separatistų kontroliuojamų Ukrainos regionų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi