Lietuvoje

2020.03.05 09:09

Dėl įtampos Turkijos pasienyje, VRM suteiks pagalbą Graikijai

LRT.lt 2020.03.05 09:09

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui suteikti pagalbą Graikijai tvyrant įtampai šios šalies pasienyje su Turkija, rašoma pranešime spaudai.

Lietuva, atsiliepdama į Graikijos prašymą, artimiausiu metu ketina išsiųsti į šią šalį palapinių, lovų, miegmaišių, pagalvių. Taip pat Lietuva pasirengusi siųsti automobilį su termovizorine įranga bei 8 Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, kurie vykdytų sienos stebėjimą naudodami minėtą įrangą.

„Atsižvelgėme į turimus rezervus ir taip pat, kaip ir kitos ES šalys narės, planuojame Graikijai nusiųsti priemonių, kad padėtume užtikrinti Europos Sąjungos išorės sienos apsaugą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Lietuva skiria pagalbą Graikijai per Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmą, o taip pat ir per Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūrą (FRONTEX). Graikija, kurios pasienyje su Turkija telkiasi migrantai, prašo tvirtos Europos Sąjungos paramos. FRONTEX sekmadienį pranešė paskelbusi „aukšto lygio parengtį“ pasienyje su Turkija, iš kurios tūkstančiai migrantų siekia patekti į Europos Sąjungą.