Lietuvoje

2020.03.05 08:20

Visagine sumušta lietuvių kalbos mokytoja

Monkevičius tai vertina kaip provokaciją; atnaujinta 14.14
Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.03.05 08:20

Visagine šią savaitę sumušta lietuvių kalbos mokytoja

Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Visagino „Verdenės“ gimnazijos, kurioje dirba sumušta mokytoja, direktorė Olga Černis.

„Tas faktas tikrai yra, o daugiau nenorėčiau nieko apie tai kalbėti, nes dabar vyksta tyrimas“, – sakė mokyklos vadovė.

Utenos apskrities policija apie sumuštą 1966 metais gimusią moterį pranešė antradienį.

Policijos suvestinėje buvo rašoma, kad Taikos prospekte pirmadienį, šiek tiek po 15 valandos, moterį užpuolė ir sumušė iš matymo pažįstamas asmuo.

Policija skelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Gimnazijos direktorė teigė, kad mokytoja buvo sumušta eidama iš darbo namo, o šiuo metu ji nedirba.

„Ji ėjo po darbo namo (...) Šiuo metu, šią savaitę ji nedirba. Pagal policijos duomenis, jai nustatyti nesunkūs kūno sužalojimai. Manau, kad kitą savaitę jau ji bus“, – teigė O. Černis.

Kaip BNS informavo Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis, atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus buvo nustatyta, kad moteris sumušta galbūt tautinės neapykantos pagrindu.

Tuo įtariamas 24 metų vyras buvo sulaikytas. Jis, anot policijos, turi leidimą gyventi Lietuvoje, tačiau niekur nedirba, nesimoko, anksčiau teistas nebuvo.

Apie šį įvykį trečiadienį pirmasis paskelbė naujienų portalas lrytas.lt.

Už tokį nusikaltimą numatyta laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad vertina tai kaip provokaciją, tačiau ragina palaukti policijos išvadų.

„Tai kelia didžiulį susirūpinimą. Aš tai vertinu gal netgi kaip provokaciją, jeigu iš tikrųjų taip buvo (...) Policija, manau, ištirs, mes tada galėsime rimtai pasisakyti“, – ketvirtadienį žurnalistams ministerijoje sakė A. Monkevičius.

„Jeigu pasitvirtintų, aš tai vertinu kaip labai rimtą signalą, kuriuo turėtume visi susirūpinti. Tokių dalykų negali būt“, – teigė jis.

Seimo narys keipėsi į Visagino savivaldybę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Visagino savivaldybę dėl įvykdyto nusikaltimo tautinės neapykantos pagrindu prieš Visagino „Verdenės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, jog 2020 m. kovo 2 d. Visagine buvo užpulta ir sumušta Visagino „Verdenės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja. Remiantis liudininkų pasakojimais, nurodoma, kad peiliu apsiginklavęs 24 metų amžiaus užpuolikas tą dieną įsiveržė gimnazijos į klasę, bet didelis konfliktas nespėjo įsiplieksti. Tačiau agresyvus jaunuolis mokytoją užpuolė po keleto valandų išėjusią po darbo, jau už mokyklos ribų. Moteris buvo daužoma ir spardoma, ją išgelbėjo netoliese prie miškelio buvę mokiniai. Atliekamo ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nusikaltimas įvykdytas tautinės neapykantos pagrindu už tai, kad ši mokytoja moko lietuvių kalbos.

„Atsižvelgiant į visa tai, prašau informuoti, ar minėtas nusikaltimas yra pavienis atvejis ar pasikarojančios, sistemingos tautinės neapykantos, bandymų užgniaužti valstybinės kalbos mokymą apraiškos. Tokiems smurto protrūkiams negali būti jokio pateisinimo. Visagino „Verdenės“ gimnazijos steigėja yra Visagino savivaldybė, todėl ji turi prisiimti atsakomybę už mokytojų ir mokinių saugumą tiek gimnazijos teritorijoje, tiek už jos ribų. Todėl prašau užtikrinti, kad tokie atvejai daugiau niekada nepasikartotų“, – pridūrė L. Kasčiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.