Lietuvoje

2020.03.04 21:30

Politologai į ministerijų sujungimą žiūri su skeptiškumu: rasti tinkamą vadovą bus dar sunkiau

Kristina Jackūnaitė, Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.04 21:30

Premjeras paskelbė, kad neteiks naujo kandidato į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Šios ministerijos neliks. Ji bus prijungta prie Energetikos ministerijos.

Pertvarką įvykdys dabartinė valdančioji dauguma, tačiau ji įsigalios prieš pat Seimo rinkimus ir naujos vyriausybės formavimą.

Vyriausybėje ir ateityje liks trylika ministrų - tiek kiek yra dabar. Prezidentui atsisakius ekonomikos ir inovacijų ministru skirti premjero patarėją Luką Savicką Saulius Skvernelis naujo kandidato neieškos - ekonomikos ir inovacijų ministeriją prijungs prie energetikos. Jei paves ir klimato kaitos klausimus, kuriuos dabar kuruoja aplinkos ministerija.

Premjeras teigia, kad sujungimas buvo numatytas Vyriausybės programoje. Pasak jo tai numatantis įstatymas įsigalios spalio pirmą dieną prieš pat seimo rinkimus, todėl iš esmės būtų taikomas jau naujoje Vyriausybėje.

„Mes kalbam apie tokį variantą, kad prie energetikos ministerijos turėtų būti prijungiama ekonomikos ir inovacijų ministerija“, – teigia energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Aplinkos ministras nemato problemų klimato kaitos klausimus atiduoti sujungtai energetikos ir ekonomikos ministerijai.

„Tokios klausimo, kad atiduoti turbūt nebuvo, buvo kalba, kad sustiprinti naujoje ministerijoje kur tikrai ekonomika, ūkis ir inovacija taip pat prisideda prie klimato kaitos mažinimo ir inovacijų diegimo“, – tvirtina aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Kai kurie politologai sako, kad bus sujungus ministerijas rasti vadovą bus dar sunkiau.

„Tai va čia ir yra ko gero pagrindinė problema, nes iš tikrųjų bent jau šita valdančioji dauguma turi didžiulį personalijų deficitą, būtent žmonių, kurie galėtų politiškai pirmiausiai būti atsakingi už tokią sudėtingą sritį ir kompetencijų turėtų“, – teigia politologė Jūratė Novagrockienė.

Panorama. Vis dar fiksuojami pirmieji užsikrėtimo koronavirusu atvejai: Lenkijoje – užsikrėtęs žmogus, Honkonge – šuo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.