Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.25 11:29

D. Grybauskaitė: JT turi aktyviai prisidėti prie pasaulio problemų sprendimo

LRT.lt 2015.09.25 11:29

Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje Niujorke dalyvausianti prezidentė teigia, kad 70 metų gyvuojančios Jungtinės Tautos vis dar negeba atrasti efektyvių būdų, kaip kovoti su naujais iššūkiais. Anot prezidentės, pasyvaus stebėjimo laikas Jungtinėms Tautoms jau pasibaigė ir atėjo metas atsinaujinti bei aktyviai prisidėti prie taikos procesų įgyvendinimo bei pasaulinių problemų sprendimo.  

Generalinėje Asamblėjoje pasaulio lyderiai diskutuos apie terorizmo grėsmę, ekonomikos augimą, moterų teises, ieškos būdų, kaip suvaldyti pasaulį krečiančią pabėgėlių krizę. Pirmą kartą JT istorijoje Generalinės Asamblėjos sesijoje dalyvaus ir Romos katalikų bažnyčios Popiežius Pranciškus.

Kreipdamasi į tarptautinę bendruomenę, Prezidentė atkreips pasaulio lyderių dėmesį į vetuojamą teisingumą ir būtinybę keisti JT Saugumo Tarybos darbą nutraukiant veto taikymą genocido, žiaurių nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų atvejais.

„Akivaizdus JT Saugumo Tarybos neveiksnumo pavyzdys yra Rytų Ukrainoje numušto orlaivio MH17 tyrimas, kai Rusijai pasinaudojus veto teise buvo atmestas siūlymas įsteigti tarptautinį baudžiamąjį tribunolą. Reaguodami į šiuos įvykius, Lietuvos Prezidentė drauge su Nyderlandų Karaliumi Viljamu Aleksanderiu organizuoja aukšto lygio renginį, skirtą teisingumui užtikrinti sprendžiant tarptautinius konfliktus“, – praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vizito Niujorke metu šalies vadovė susitiks su JAV Prezidentu Baracku Obama ir dalyvaus jo organizuojamame aukšto lygio susitikime. Terorizmui įgaunant vis naujų formų, renginyje pasaulio lyderiai ieškos efektyvesnių kovos su terorizmu ir „Islamo valstybe“ įrankių.

Šalies vadovė taip pat dalyvaus ir specialiajame JT renginyje, kuriame po 15 metų bus patvirtinta nauja pasaulio darnaus vystymosi darbotvarkė ir 17 tikslų. Pasak Prezidentės, labai svarbu, kad nauji tikslai būtų ne popieriniai, o realiai įgyvendinami.

Prezidentės iniciatyva bus atkreiptas pasaulio dėmesys į moterų padėtį Rytų Europoje. Pasaulio moterų lyderių tarybai vadovaujanti šalies vadovė organizuoja aukšto lygio diskusiją apie moterų teises ir jų vaidmenį šiandieninėje visuomenėje.

Diskusijos metu Rusijoje kalinamos Ukrainos pilotės Nadios Savčenko sesuo Vira perskaitys savo sesers parašytą specialų laišką. Renginyje dalyvaus buvusi JAV sekretorė Madeleine Albright, Kroatijos ir Gruzijos Prezidentai, Moldovos vicepremjerė, Ukrainos parlamentarės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi