Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.25 11:20

Rinkoje pasirodė nesaugūs maisto papildai

LRT.lt 2015.09.25 11:20

Notifikuojant Bulgarijoje gaminamus maisto papildus „Saldūs sapnai“, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad šie į Lietuvos rinką tiekiami papildai gali sukelti alergines reakcijas dėl jų sudėtyje esančių draudžiamų naudoti maisto priedų, rašoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kad maisto papildų sudėtyje yra maisto priedo metil-p-hidroksibenzoato (E 218), kurio neleidžiama naudoti maisto papildų gamyboje, ir propil-p-hidroksibenzoato (E 216), šią medžiagą apskritai draudžiama naudoti kaip maisto priedą.

Nesaugius maisto papildus „Saldūs sapnai“, sufasuotus pakuotėse po 105 ml (partijos Nr. L010913, tinkamumo vartoti terminas iki 2016–10) platino UAB „Safora“. Įmonei uždrausta šiais produktais prekiauti ir nurodyta surinkti juos iš rinkos.

Metil-p-hidroksibenzoatas (E 218) ir propil-p-hidroksibenzoatas (E 216) yra benzoinės rūgšties junginiai. Kai kuriems žmonėms benzoinė rūgštis ir benzoatai gali iššaukti alergiją. Taip pat gali pasireikšti astmos priepuoliai ar padidėti aktyvumas.

Vartotojai, įsigiję šių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojui ir atgauti sumokėtus pinigus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi