Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.04 15:35

Skvernelis komentuoja konservatorių pasirinkimą dėl Šimonytės: galėčiau įjungti jų pačių retoriką

atnaujinta 16.22

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad opozicinių konservatorių sąrašą Seimo rinkimuose sutikusi vesti parlamentarė Ingrida Šimonytė yra įdomi politinė konkurentė ir gyrė ją už gerą humoro jausmą. Vis dėlto S. Skvernelis tvirtino, kad I. Šimonytei vedant partiją į rinkimus, konservatorių valdantiesiems „valstiečiams“ laidytą kritiką galima pritaikyti jiems patiems.

„Tai dabar man reikėtų jungti jų retoriką: lyderystės krizė, partijos pirmininkas nori vairuoti valstybę nuo galinės sėdynės, lizinginė premjerė ir taip toliau, bet aš to nedarysiu. Tai yra politinės partijos apsisprendimas ir tai jos vidaus reikalas“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras pirmininkas.

„Kiekviena politinė partija sprendžia savo klausimus, kas geriausiai galėtų atstovauti. Jeigu kalbėti apie dalykines, profesines savybes, jeigu man reikėtų rinktis, tai manau, kad kalbant apie valstybės patikimumą, Vyriausybės patikimumą, tai nesulyginami politikai – I. Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis“, – kalbėjo jis.

S. Skvernelis su I. Šimonyte pernai varžėsi prezidento rinkimuose. Premjeras prisiminė, kad kampanija buvo korektiška, o jie iki šiol palaiko ryšį.

„Tai tikrai žmogus, su kuriuo įdomu debatuoti, turintis ir humoro jausmą. Negaliu labai tgirti, nes galbūt bus oponentas, konkurentas“, – juokavo S. Skvernelis.

Jis pats dar neatsako, ar sutiks vesti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą šių metų spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Tai premjeras žada padaryti per partijos tarybos posėdį, kurio data dar nėra aiški.

R. Karbauskis: sprendimas greičiausiai bus teigiamas

Pats R. Karbauskis BNS sakė, jog LVŽS posėdis vyks, kai Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centras atšauks rekomendaciją nerengti masinių renginių ir tikisi, kad tai įvyks per mėnesį.

Tačiau, anot jo, S. Skvernelis nebūtinai turi laukti posėdžio.

„Bet kada gali būti taip. Suprantu iš Sauliaus, kad jo pagrindinė apsisprendimo priežastis buvo sveikata. Sveikata yra gera, konstatuota, kad ta lyga yra išgydyta, ir, kiek žinau, nėra priežasčių, kodėl jis neturėtų sutikti. Kaip suprantu, tas atsakymas bus bet kokiu atveju teigiamas“, – BNS tvirtino R. Karbauskis.

Premjeras anksčiau yra sakęs, kad apsisprendęs likti politikoje, joje dalyvaus su „valstiečiais“.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi