Lietuvoje

2020.03.04 15:31

Skvernelis naujo ministro kandidatūros neteiks: pradės ministerijų jungimą

Dainora Karklytė, ELTA2020.03.04 15:31

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad naujo ekonomikos ir inovacijų ministro kandidatūros prezidentui Gitanui Nausėdai neteiks, nes bus pradėtas ministerijų jungimo procesas.

Jo teigimu, bus perskirstytos Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos bei Aplinkos ministerijų funkcijos.

„Teikimo nebus. Pirmadienį buvo supažindintas prezidentas, kad bus įgyvendinama Vyriausybės programa ir vienos ministerijos neliks. Nebus tai mechaninis jungimas, bus peržiūrimos visų ministerijų funkcijos, kaip sustiprinti ir padaryti europinę darbotvarkę atliepiančius iššūkius ministeriją, kuri apimtų ekonomiką, energetiką, inovacijas ir klimato kaitą“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Kartu premjeras patikino, kad ministerijų jungimas bus atliktas dar šių valdančiųjų kadencijos metu.

„Tai bus padaryta dar šios politinės kadencijos metu, bet iš esmės bus taikytina 18-ai ministerijų. Mes planuojame, kad tai įsigaliotų spalio 1 d.“, – patikino S. Skvernelis.

„Tai nėra grand veiksmas. Energetikos ministerija atsirado iš Ūkio ministerijos, atskyrus funkcijas. Šiandien mes matome, kad daugybė energetinių projektų yra įgyvendinti, mes esame finišo tiesiojoje su, matyt, pagrindiniu projektu, kalbant apie sinchronizaciją. Manau, kad ta pati energetikos bei ekonomikos ir inovacijų dalis, jos yra svarbios. (...) Bus logiška – tame pačiame pastate per vieną aukštą esančios ministerijos, turinčios pakankamai nedaug žmonių, (...) sutaupysime tam tikrą resursą, bet net ne taupymo klausimas yra, tiesiog optimalaus valdymo“, – paaiškino premjeras.

Kaip primena ELTA, prezidento G. Nausėdos nuomone, būtų galima diskutuoti apie Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos bei Aplinkos ministerijų sujungimą į dvi ministerijas.

Sujungus Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijas, joms iš Aplinkos ministerijos būtų pavesta kuruoti su klimato kaita susijusius klausimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.