Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.04 15:17

Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad dezinfekcinio skysčio užteks visiems

BNS 2020.03.04 15:17

Dėl pasaulyje plintančio koronaviruso Lietuvoje trūkstant rankų dezinfekcinio skysčio, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ramina, kad jo užteks visiems – šiuo metu baigiamas formuoti valstybės užsakymas gamintojams.

„Tikimės, jog rinkoje greitu metu bus galima vėl įsigyti dezinfekcinio skysčio, nes surasti sprendimai, leidžiantys esant ekstremaliai situacijai šalyje greičiau gauti leidimus tiekti rinkai dezinfekcinį skystį – ne per kelis mėnesius, o per kelias dienas“, – nurodo SAM.

Anot ministerijos, viešojo sektoriaus – gydymo, ugdymo, švietimo, maitinimo ir kitų įstaigų – poreikis vienam mėnesiui galėtų būti apie 600 tonų skysčio.

„Dezinfekcinį skystį įmonės pristatytų į konkrečias savivaldybės teritorijoje veikiančias viešąsias įstaigas. Galutiniai sprendimai dėl kiekių bus priimti artimiausiomis dienomis“, – komentare BNS nurodė ministerija.

Trečiadienį SAM atstovų susitikime su gamintojais ir tiekėjais aptarė technines detales, teisinius ir kitus klausimus. Pirmadienį ministerija išsiuntė cheminę formulę įmonėms, pagal kurią turėtų būti gaminamas dezinfekcinis skystis.

Lietuvoje yra keliolika įmonių, turinčių leidimus gaminti dezinfekcinį skystį komerciniais tikslais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi