Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.04 13:22

Skvernelis nusišalino nuo klausimo dėl lėšų keliams, nors Upės gatvės remonto klausimas neišspręstas

Narkevičius irgi nusišalino, nors leidimo tam negavo, atnaujinta 14.38

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį Vyriausybės posėdyje nusišalino nuo klausimo dėl 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų rezervo paskirstymo. Tai jis motyvuoja sukeltu ažiotažu dėl jo gyvenamos Upės gatvės remonto, nors lėšų skyrimo tolimesniam gatvės tvarkymui aplinkybės lieka neaiškios.

„Nors nematau jokio teisinio pagrindo, dėl sukeltos psichozės ir masinio ažiotažo šito klausimo svarstyme ir priėmime nedalyvausiu“, – posėdyje sakė ministras pirmininkas.

Vyriausybės nutarimu Vilniaus rajono savivaldybei buvo numatyti daugiau nei 400 tūkst. eurų. Jie skirti „vietinės reikšmės keliams tiesti, rekonstruoti ir kapitališkai remontuoti, taip pat saugaus eismo priemonėms vietinės reikšmės keliuose diegti gausiai tautinių mažumų gyvenamoje savivaldybėje“.

Dar maždaug 200 tūkst. eurų numatyti šio rajono Pagirių kaimo vietinės reikšmės privažiuojamajam keliui ir vienai Juodiškių kaimo gatvei. Šie pinigai galės būti panaudoti po atskiro Vyriausybės sprendimo, dabar jie yra įšaldyti.

Iš viso savivaldybėms ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskirstyti 14,3 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų rezervo. Dar 7,1 mln. eurų taip pat yra įšaldyti.

Upės gatvės klausimas

Pernai rudenį Vyriausybė paskyrė 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybei, o ji šiuos pinigus nukreipė premjero gyvenamos Upės gatvės remonto darbams. Dėl šių sprendimų S. Skvernelis sulaukė daug kritikos.

Vėliau, šiemet vasarį Vilniaus rajono savivaldybės taryba patvirtino planą, pagal kurį Upės gatvės asfaltavimui iki 2022 metų būtų skiriama papildomi 800 tūkst. eurų.

Savivaldybės patvirtintame plane rašoma, kad šiemet Upės gatvei tektų 200 tūkst. eurų, 2021 ir 2022 metais – po 300 tūkst. eurų. Šios lėšos būtų skiriamos tiek iš savivaldybės, tiek iš valstybės biudžetų.

Vilniaus rajono savivaldybė LRT.lt informavo, kad šiemet patvirtintame savivaldybės biudžete Upės gatvės tvarkymo darbams lėšos nenumatytos. Iš viso rajono kelių tvarkymui ketinama panaudoti apie 3,6 mln. eurų.

Kol kas išlieka neaišku, ar Upės gatvės remontui savivaldybė pasitelks valstybės biudžeto lėšas.

Susisiekimo ministerija teigia, kad dėl vietinės reikšmės kelių remonto sprendimus priima pati savivaldybė. Paraiškos dėl pinigų Upės gatvės remontui ministerija teigia negavusi.

Tuo tarpu savivaldybė dar nepateikė atsakymo, ar Upės gatvei šiemet panaudos pinigus iš valstybės iždo.

Situaciją dėl premjero gyvenamos gatvės asfaltavimo aplinkybių tiria Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Narkevičius nusišalino, nors jam ir neleido

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius trečiadienį atsisakė pristatyti klausimą dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo skirstymo, nors Vyriausybė prieš kelias dienas jam neleido nusišalinti nuo šio sprendimo.

„Siekdamas išvengti bet kokių viešų spekuliacijų ir interpretacijų dėl galimo interesų konflikto, ministras premjerui buvo pateikęs nusišalinimą nuo sprendimo priėmimo“, – LRT.lt sakė ministro atstovė spaudai Aldona Violeta Grinienė.

Ministrų kabinetas pirmadienį atsisakė leisti ministrui nusišalinti, motyvuojant, kad J. Narkevičiaus nurodytos aplinkybės „iš esmės yra tik prielaidos, o ne pakankamas pagrindas interesų konfliktui“.

Vis dėlto susisiekimo ministras per posėdį atsisakė pristatyti klausimą dėl lėšų keliams skirstyti. Tai padarė viceministras Vladislavas Kondratovičius.

Kelių programos rezervo lėšų skirstymas pernai sulaukė nemažai kritikos, paaiškėjus, kad perskirstant šias lėšas rudenį kelioms tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms – Vilniaus ir Trakų rajonų – buvo skirta papildomai lėšų keliams tvarkyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi