Lietuvoje

2020.03.04 12:17

Trečiadienio ryto duomenimis, naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje nėra

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.04 12:17

Lietuvoje naujų koronaviruso atvejų neužfiksuota, tačiau lieka neišspręsta dezinfekcinio skysčio trūkumo problema 2020 kovo 4 d. 11.30 val. duomenimis naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų nėra, praneša Vyriausybės Visuomenės informavimo grupė.

Iki šiol Lietuvoje patvirtintas vienintelis koronaviruso (COVID-19) atvejis (patvirtinta 2020-02-28 4.00 val.). Kovo 4 d. 11.30 val. duomenimis:

• Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1 (patvirtinta 2020-02-28 4.00 val.)

• Paskutiniu etapu ištirta: 11

• Šiandien iki šiol iš viso ištirta: 11

• Per vakar dieną ištirta: 24

• Iki šiol iš viso atlikta tyrimų dėl įtariamo koronaviruso: 226

• Laukiama rezultatų dėl: 1 mėginio

• NVSC turimi duomenys apie keliavusius į teritorijas, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje (stebima jų sveikatos būklė): 4981 asmuo (2020-03-04 duomenys)

Premjero patarėjas patvirtina, kad iki šiol Lietuvoje nėra naujų koronaviruso atvejų. Vienintelė šiuo virusu užsikrėtusi pacientė tebėra Šiaulių ligoninėje. Skirmanto Malinausko teigimu, svarbiausia, kad virusas neplinta šalies viduje.

„Šiuo metu mes neturime nė vieno atvejo, kai Lietuvoje būtų Lietuvos pilietis užkrėtęs Lietuvos pilietį. Tai mes visą laiką pirmiausia žiūrime ar nėra atvykęs iš regionų, kuriuose yra protrūkis. Panašiai buvo nustatytas pirmas atvejis, bet kol kas visi kiti tiriami asmenys net nėra nešiotojai. Nors mes matome Latvijos situaciją arba net ir Estijos situaciją, kad nustatyti atvejai kaip ir Lietuvoje labai lengvi. Tai yra dažnai žmogus net ir serga, perserga be jokių didelių simptomų“, – teigia S. Malinauskas.

Premjero patarėjas S. Malinauskas taip pat pabrėžia, kad verslas, pavyzdžiui, bendrovė „Vilniaus degtinė“, yra pasiruošusi gaminti dezinfekcinį skystį, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija vis dar nėra patvirtinusi visų dokumentų ir tebesiaiškina poreikius. Trūkstant dezinfekuojančio skysčio rankoms, viena Alytaus kosmetikos bendrovė paskelbė tokio skysčio pagaminsianti penkis tūkstančius buteliukų. Tuo metu pagal Alytaus miesto savivaldybės užsakymą dezinfekuojančio skysčio rankoms pagamino viena didžiausių šalyje buitinės chemijos produktus gaminančių bendrovių.

„Užsakyta dezinfekcinio skysčio vienai savaitei. Jo užteks tik šiam laikotarpiui. Tas dezinfekcinis skystis yra padalintas švietimo įstaigoms, mokykloms, darželiams, mūsų kultūros įstaigoms. Ten, kur daugiausia renkasi žmonių, alytiškių“, – nurodo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.