Lietuvoje

2020.03.04 10:03

VSD prašo stabdyti „MG Baltic“ ieškinio nagrinėjimą, kol nebus baigta baudžiamoji byla

Valstybės saugumo departamentas (VSD) trečiadienį paprašė teismo sustabdyti verslo koncerno „MG Baltic“ ieškinio dėl žalos atlyginimo už dalykinės reputacijos pažeidimą nagrinėjimą, kol bus išnagrinėta baudžiamoji politinės korupcijos byla.

VSD prašymą pateikė Vilniaus miesto apylinkės teismui, trečiadienį pradėjusiam pasiruošimą nagrinėti verslo koncerno ieškinį VSD ir kitoms institucijoms.

Sprendimą dėl ieškinio nagrinėjimo sustabdymo teismas skelbs trečiadienį po pietų.

VSD atstovai parengiamajame posėdyje teigė, kad nebaigus nagrinėti pagrindinės su koncernu susijusios bylos Vilniaus apygardos teisme, nebus galima tinkamai nagrinėti ir civilinio ieškinio.

„Nesustabdžius bylos, mes galime būti labai dviprasmiškoje situacijoje (...) Prašau šitą bylą sustabdyti iki to laiko, kol bus išnagrinėta baudžiamoji byla“, – sakė VSD atstovaujanti advokatė Liudvika Meškauskaitė.

Su prašymu sustabdyti ieškinio nagrinėjimą sutiko ir kiti atsakovai byloje, įskaitant VSD vadovo Dariaus Jauniškio atstovą ir parlamentarą Vytautą Baką.

„Palaikau atsakovo poziciją“, – sakė buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas.

Tuo metu koncerno „MG Baltic“ atstovai teigė, kad tokiu prašymu siekiama vilkinti šio ieškinio nagrinėjimą ir ragino bylos nagrinėjimo nestabdyti.

„Mes manom, kad nėra jokio pagrindo stabdyti šią civilinę bylą“, – teigė koncernui atstovaujanti advokatė Solveiga Palevičienė.

„MG Baltic“, koncerno prezidentas Darius Mockus ir keli kiti asmenys ieškinyje teigia, kad 2018 metų rašte parlamentarams VSD pateikė neteisingą informaciją ir pažeidė nekaltumo prezumpciją.

VSD vadovo D. Jauniškio pasirašytame rašte buvo teigiama, kad „MG Baltic“ vykdo destruktyvią veiklą, o jos strategijai politikai, valstybės tarnautojai ir pareigūnai pasitelkiami „paperkant, šantažuojant, manipuliuojant informacija“.

Šį raštą VSD pateikė parlamentinį tyrimą atliekančiam Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

„MG Baltic“ prašo priteisti 800 tūkst. eurų žalos atlyginimą. Ieškinius pateikė ir VSD rašte minėti fiziniai asmenys, jie prašo priteisti po 4 tūkst. eurų.

Valstybei byloje atstovauja Seimo kanceliarija, VSD, Teisingumo ir Krašto apsaugos ministerijos. Atsakovais taip pat patraukti VSD direktorius Darius Jauniškis ir buvęs Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme yra nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje koncernui „MG Baltic“ yra pateikti kaltinimai papirkimu ir prekyba poveikiu. Teisėsauga įtaria, kad šiais nusikaltimais kaltinamas buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis veikė siekdamas koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimo Seime. Teisiamieji kaltę neigia.