Lietuvoje

2020.03.04 08:49

Karbauskis: ministerijos bus jungiamos, nepaisant ministro paskyrimo

atnaujinta 8.56

Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijos bus jungiamos, nepaisant to, ar bus rastas naujas ministras, ar ne, teigia valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Jeigu bus paskirtas ministras, ministerijos vis tiek bus jungiamos. Šitas klausimas nėra susijęs su tuo, ar bus paskirtas ministras, ar nebus“, – trečiadienį „Žinių radijui“ tvirtino politikas.

„Kadangi Energetikos bei Ekonomikos ir energetikos ministerijų sujungimas yra mūsų rinkimų programoje, mes tą padarysime“, – pridūrė jis.

R. Karbauskio teigimu, svarstoma sujungtai ministerijai perduoti ir kai kurias Aplinkos ministerijos funkcijas.

„Taip, yra svarstoma dėl kai kurių funkcijų, kurios dabar yra Aplinkos ministerijoje, perdavimo sujungtai ministerijai. Diskusija buvo ir dėl statybų sektoriaus, nes dabar Aplinkos ministerija ir išduoda leidimus, ir po to kontroliuoja, kas nėra savaime suprantama ir teisinga“, – tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Anot jo, ministerijos bus sujungtos iki naujo Seimo kadencijos pradžios, tai yra maždaug šių metų lapkričio vidurio.

„Susirinkęs kitas Seimas jau turės vieną ministeriją ir atitinkamai jai ieškos ministro“, – teigė R. Karbauskis.

Apie galimą ministerijų jungimą pirmadienį kalbėta ir per prezidento bei premjero susitikimą. Tačiau tuomet prezidento Gitano Nausėdos atstovas Antanas Bubnelis žurnalistams sakė, kad situacija dėl ekonomikos ministro gali būti sprendžiama dviem būdais – premjerui teikiant naują kandidatą arba šią ministeriją sujungiant su kitomis ministerijomis.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas. Praėjusį mėnesį prezidentas atmetė premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūrą tapti ministru.

Karbauskis tikisi Sauliaus Skvernelio sprendimo artimiausiu metu

Kalbėdamas apie buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės sprendimą vesti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą Seimo rinkimuose, R.Karbauskis sako, kad „valstiečiai“ iš tokio oponentų sprendimo nesityčios.

Vis dėlto „valstiečių“ lyderis neslėpė, kad LVŽS tikisi premjero Sauliaus Skvernelio sprendimo dėl jų rinkiminio sąrašo vedimo artimiausiu metu, o kad sąrašo lyderis nepriklausytų partijai, R. Karbauskio nuomone, nėra esminis dalykas.

„Konservatorių propaganda mūsų atžvilgiu buvo labai ilgą laiką tokia, kad lizinginis premjeras, kad sąrašą veda nepartinis žmogus. Iš mūsų ilgai tyčiojosi, dabar imasi to paties – kviečiasi nepartinę kandidatę vesti sąrašą. Mes tikrai nesityčiosime iš jų, aš sveikinu jų apsisprendimą – žmonės nutarė, kas ves sąrašą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

LVŽS neslėpė, kad tikisi, jog S. Skvernelis greitu metu paskelbs, ar ves „valstiečių“ sąrašą Seimo rinkimuose.

„Saulius yra pasveikęs, tai yra tas momentas, kurio mes labiausiai laukėme, – pirmiausia jis turėjo pasveikti ir pasveiko. Dabar kitas sprendimas yra jo dalyvavimas (rinkimuose. – ELTA). Jis apie tai turėtų paskelbti kažkada artimiausiu metu, tikiuosi“, – tęsė R. Karbauskis.

Jo teigimu, sąraše esančių žmonių eiliškumą nuspręs LVŽS taryba.

„Aš labai tikiuosi ir to (S. Skvernelio. – ELTA) sprendimo, o po to eiliškumą jau nustatys partijos taryba“, – sakė LVŽS lyderis.

Jis taip pat teigė nematąs didelės problemos, kad sąrašo lyderis nepriklauso partijai.

„Partinis bilietas nėra šioje vietoje esminis klausimas, esminis klausimas vertybine prasme – ar tais įsipareigojimais, kuriais žmonės eina į rinkimus, mes esame tapatūs. Šioje vietoje svarbiausia tai, o ne partinis bilietas, nes mes labai daug pavyzdžių galime rasti, kada partijos bilietą deda į šalį pirmai situacijai pasitaikius, kada žmogui labai naudinga tą padaryti“, – pridūrė R. Karbauskis.

Antradienį konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis patvirtino, kad Seimo narė Ingrida Šimonytė sutiko vesti partijos sąrašą artėjančiuose Seimo rinkimuose, primena ELTA.