Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.25 09:39

SAM palieka žinomi psichikos sveikatos specialistai

BNS 2015.09.25 09:39

Pastarosiomis dienomis Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) vienas po kito palieka psichikos sveikatos specialistai. Su ministerija bendradarbiavimo nutarė atsisakyti Paulius Skruibis, Dainius Pūras ir Karilė Levickaitė, rašo lrytas.lt.  

Specialistai teigia nesulaukiantys dėmesio savo siūlymams dėl savižudybių prevencijos, vaikų psichikos sveikatos ir raidos pediatrijos srityje. K. Levickaitė nurodė, kad jai nepriimtini darbo metodai, kai neefektyviai organizuojami darbo grupės procesai, nebendradarbiaujama su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės teigimu, nesutarimai kilo dėl Psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo ir savižudybių prevencijos veiksmų plano. Jo priemonėms įgyvendinti iš 42 mln. eurų, skirtų vaikų sveikatai, paprašyta 25 mln. eurų.

„Jau tos diskusijos metu pasakiau, kad tokių lėšų neturime ir negalėsime duoti. Planas turi būti persvarstytas iš esmės, turi būti diskutuojama. Ministerijoje priimami sprendimai. Beje, šios diskusijos dalyviai irgi nepritarė parengtam ir pateiktam planui. Turiu pripažinti, kad darbo įdėta daug, buvo gerų minčių, bet realiai jūs turbūt suprantate, kad du trečdalius lėšų, skirtų visoms vaikų sveikatos problemoms spręsti, duoti negalime“, – kalbėjo ministrė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi