Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.04 08:44

Landsbergis: tai buvo mano asmeninis sprendimas pasiūlyti Šimonytei vesti sąrašą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad Ingridai Šimonytei pasiūlyti vesti partijos sąrašą artėjančiuose Seimo rinkimuose buvo jo sprendimas. Anot partijos pirmininko, jeigu TS LKD laimėtų Seimo rinkimus, Vyriausybei vadovautų I. Šimonytė.

„Tai buvo visiškai mano sprendimas“, – tikina jis.

Antradienį TS–LKD Taryba patvirtino pirmąją dalį partijos vienmandatininkų. Pranešta, kad Seimo narė I. Šimonytė sutiko vesti TS–LKD partijos sąrašą Seimo rinkimuose.

G. Landsbergio teigimu, I. Šimonytės dalyvavimas prezidento rinkimuose parodė, kad „galima pramušti lubas ir sutelkti būrį žmonių“, dėl to jis tokios pat vienybės tikisi ir Seimo rinkimuose.

„Esu įsitikinęs, kad tą pasitikėjimo bangą reikia išlaikyti. Ingrida turi didžiulį rinkėjų ratą ir, žinoma, kad ji toliau galės tuos žmones telkti ir jiems atstovauti, o kiti, esantys partijoje, turime savo rinkėjus ir juos į visą tą būrį pritrauksime“, – kalba TS LKD pirmininkas.

Anot G. Landsbergio, kol kas I. Šimonytei buvo tik pakviesta vesti partijos sąrašą, tačiau, konservatoriams laimėjus rinkimus, pasak partijos pirmininko, ji vadovautų Vyriausybei.

„Formuluote yra labai svarbi. Dažnai jūsų kolegos klausia, kas bus po rinkimų. Bus tai, ką nuspręs rinkėjai. Mano toks kvietimas buvo. Man atrodo, kad šiandien ji yra tinkamiausia šioms pareigoms. Tą rodo ir visuomenės apklausos, žmonės taip pat mano. Jeigu rinkėjų pasitikėjimas tai patvirtins, taip ir bus“, – pažymi G. Landsbergis.

TS-LKD jau kurį laiką laikosi populiariausių partijų viršūnėje. Paklaustas, su kuo laimėjus rinkimus eitų į koaliciją, partijos pirmininkas teigia, kad apie tai kalbėtis dar anksti.

„Iki rinkimų matau didesnės bendrystės galimybę tarp partijų, kurios į sprendimus žiūri atsakingai. Dabar nesileisiu į diskusijas apie konkrečias partijas“, – sako G. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi