Lietuvoje

2015.09.24 20:48

R. Šimašius: Vilniuje mečetė nebus statoma

BNS 2015.09.24 20:48

Lietuvai ruošiantis priimti pabėgėlius, kurių dalis išpažįsta islamą, Vilniuje mečetės neplanuojama statyti, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Aš tik žinau, kad Lietuvoje šiandien yra dvi veikiančios mečetės, nė vienos iš jų nėra Vilniuje. Ir artimiausiu metu mes nieko neplanuojame, jokių pokyčių, jokių naujų statybų, jokių progresų šioje srityje. Vilniuje yra daugybė kitų problemų, kitų aktualijų“, – LNK žinioms sakė R. Šimašius.

„Mečetės statyba tikrai nėra tas klausimas, kur reikia šiandien proveržio“, – pridūrė meras.

Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat laikosi nuomonės, kad mečetė nereikalinga.

„Aš manau, kad gali būti ir kitos patalpos tam paruoštos, jei jiems reikia melstis ar atlikti kitas procedūras“, – teigė vyriausybės vadovas.

Tuo metu Lietuvos musulmonų muftijus Romas Jakubauskas tikisi mero „geranoriškumo“ bei tvirtino, jog mečetės kelių tūkstančių musulmonų bendruomenei reikia, nes šiuo metu apeigos atliekamos tam nepritaikytose patalpose, maldos kambaryje.

„Mes tik norime, kad būtų atstatyta istorinė teisybė. Poreikis, be abejo, yra, nes mečetė Vilniuje stovėjo šimtmečiais ir visada buvo reikalinga“, – sakė jis.

Prisidėdama prie ES programos, Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja. Pirminė jų integracija vyktų Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, vėliau migrantai būtų perkeliami į savivaldybes.